هدر موبایل
1398/04/26 10:18:58
سرویس سیاسی
نقوی حسینی مطرح کرد:

افتتاح پایگاه گارد دریایی قطر در چارچوب حقوق دریاها

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس افتتاح پایگاه گارد دریایی قطر در چارچوب حقوق دریاها را بدون ایراد دانست و گفت: جمهوری اسلامی بر اساس همین چارچوب از حق خود بهره‌مند شده و اجازه دخالت و تجاوز گری نمی‌دهد.
افتتاح پایگاه گارد دریایی قطر در چارچوب حقوق دریاها سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس افتتاح پایگاه گارد دریایی قطر در چارچوب حقوق دریاها را بدون ایراد دانست و گفت: جمهوری اسلامی بر اساس همین چارچوب از حق خود بهره‌مند شده و اجازه دخالت و تجاوز گری نمی‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201706102880598049.jpg افتتاح,پایگاه,گارد,دریایی,قطر,در,چارچوب,حقوق,دریاها Icana

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به افتتاح بزرگ‌ترین پایگاه گارد دریایی قطر با هدف تأمین امنیت آب‌های ساحلی و مرزی در خلیج فارس، گفت: قطر بر اساس رژیم حاکم بر آب‌های سرزمینی و آب‌های انحصاری اقتصادی می‌تواند برای حقوق خود تلاش کنند اما خارج از حقوق خود حق دخالت در آب‌های بین‌المللی و سرزمینی ندارد و نمی‌توانند اقدامی کنند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در حوزه خلیج فارس حقوق کشورها مشخص و تعیین شده است، قطر هم در چارچوب حقوق دریاها و آب‌های سرزمینی و انحصاری اقتصادی می‌تواند از حقوق موجود در قوانین بین‌المللی استفاده کند.

وی افزود: جمهوری اسلامی کاملا مسلط بر آب‌های سرزمینی و انحصاری اقتصادی خود است و در چارچوب رژیم حقوقی از حق خود بهره‌مند شده و اجازه دخالت و تجاوز گری نمی‌دهد زیرا ایران کشوری هوشیار در برابر دفاع از حریم خود است.

نقوی حسینی یادآور شد: زمانی که جمهوری اسلامی ایران پهپاد آمریکایی را در آسمان سرنگون کرد، نشان داد که اجازه هیچ نوع تجاوز به حریم کشور اعم از آبی یا خاکی و هوایی خود را نخواهد داد اما هر کدام از کشورها می‌توانند در چارچوب حقوقی به افزایش امنیت کمک کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کشورهای حاشیه خلیج فارس باید هوشیار باشند و ضمن هماهنگی با همکاری یکدیگر به امنیت سرزمین‌های آبی کمک کنند زیرا دشمنان غربی منطقه خواهان تنش و افزایش فشار به این کشورها هستند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ مقام‌های ارشد قطر با حضور در مراسمی از افتتاح بزرگ‌ترین «پایگاه گارد دریایی» این کشور در خلیج فارس خبر دادند. پایگاه دریایی «الضعاین» به مساحت بیش از ۶۰۰ هزار متر مربع در نزدیکی دوحه واقع شده و طبق اعلام وزارت کشور قطر، «تأمین امنیت آب‌های ساحلی و مرزی» این کشور را بر عهده دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet