هدر موبایل
1398/04/25 16:12:59
سرویس فرهنگی
موسوی از صورت‌های مالی تا ابهام در صاحب برند دو باشگاه می گوید؛

موانع واگذاری سرخآبی‌ ها

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس می‌گوید سالهاست صحبت واگذاری استقلال و پرسپولیس می‌شود ولی تاکنون زمینه آن فراهم نشده و فقط در حد شعار بوده است.
موانع واگذاری سرخآبی‌ ها سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس می‌گوید سالهاست صحبت واگذاری استقلال و پرسپولیس می‌شود ولی تاکنون زمینه آن فراهم نشده و فقط در حد شعار بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108989679201.jpg موانع,واگذاری,سرخآبی‌,ها Icana

سید فرید موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی گفت: یکی از موانع واگذاری دو شرکت استقلال و پرسپولیس آن است که این دو صورت‌های مالی مورد تایید را ندارند و این مسئله به دلیل کوتاهی سهام‌دار فعلی است؛ همچنانکه در پرونده تحقیق و تفحص از باشگاه‌های زیر نظر وزارت ورزش نیز موضوع شفاف نبودن مدیریت منابع در این باشگاه‌ها مورد اشاره قرار گرفت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: درآمدها و نحوه هزینه‌کرد دو باشگاه استقلال و پرسپولیس سالهاست که مشخص نیست؛ بنابراین نبود صورت‌های مالی یکی از موانع ارائه آن‌ها در بورس است.

صاحب برند استقلال و پرسپولیس کیست؟

وی دومین عامل را وجود مدعیانی در ارتباط با برند این دو باشگاه دانست و توضیح داد: مدعیانی در خصوص برند این باشگاه‌ها وجود دارند بنابراین این پرونده‌ها باید به نتیجه برسد زیرا ممکن است پس از بررسی آنها در دادگاه، سرمایه خریدار از بین رود.

استقلال و پرسپولیس سهامی خاص هستند

رییس فراکسیون جوانان مجلس همچنین گفت: سومین مانع آن است که این دو باشگاه سهامی خاص هستند و دولت برای اینکه زمینه واگذاری آنها در بورس را فراهم کند، باید آنها را به سهامی عام تبدیل کند.

موسوی ادامه داد: اگر صرفا مشکل مالیات وجود می‌داشت، این مساله قابل حل بود ولی دولت باید این موانع را ساماندهی و به نوعی جمع‌ بندی کند تا امکان واگذاری فراهم شود.

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه این موانع لاینحل نیست، افزود: مادامی که هیچ قدمی برای حل موضوع برداشته نشود، نمی‌شود آن را واگذار کرد اما نکته جالب آن است که سالهاست صحبت واگذاری این دو باشگاه می‌شود ولی تاکنون زمینه آن فراهم نشده و فقط در حد شعار بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet