هدر موبایل
1398/04/26 08:41:00
سرویس اجتماعی
پوربافرانی در تشریح عملکرد "فراکسیون توسعه روستایی":

حذف مالیات دهیاری‌ها مهمترین دستاورد فراکسیون توسعه روستایی است

رئیس فراکسیون توسعه روستایی مجلس گفت: حذف مالیات دهیاری‌ها، توزیع قیر برای روستاها و کار مشارکتی با فراکسیون تولید و اشتغال در ارتباط با اشتغال روستایی از مهمترین شاخص‌های این فراکسیون است.
حذف مالیات دهیاری‌ها مهمترین دستاورد فراکسیون توسعه روستایی است رئیس فراکسیون توسعه روستایی مجلس گفت: حذف مالیات دهیاری‌ها، توزیع قیر برای روستاها و کار مشارکتی با فراکسیون تولید و اشتغال در ارتباط با اشتغال روستایی از مهمترین شاخص‌های این فراکسیون است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101137296164.jpg حذف,مالیات,دهیاری‌ها,مهمترین,دستاورد,فراکسیون,توسعه,روستایی,است Icana

عباسعلی پوربافرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح عملکرد فراکسیون توسعه روستایی گفت: این فراکسیون یک سال و نیم است که تشکیل شده و در طول این مدت جلساتی با سازمان بهیاری‌ها، بنیاد مسکن و حوزه معاونت توسعه روستایی به طور جداگانه و بعضا مشترک با فراکسیون توسعه شهری، فراکسیون تولید و اشتغال داشت؛ در این جلسات موضوع اشتغال روستایی، تسهیلات بنیاد مسکن به روستاها به ویژه قیر و موارد و مشکلاتی از جمله حذف مالیات دهیاری‌ها که در این حوزه مطرح بود، مورد بررسی و پیگیری فراکسیون توسعه روستایی قرار گرفت.

مهمترین هدف فراکسیون، ایجاد اشتغال پایدار در روستا است چراکه اگر اشتغال پایدار در روستا ایجاد و اقتصاد آنجا رونق بگیرد، قطعا زندگی در روستا رونق خواهد گرفت

کار در حوزه توسعه روستایی کار بسیار بزرگی است

نماینده مردم نائین در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه فراکسیون‌ها به دلیل اینکه ساختار غیر رسمی در کنار مجلس شورای اسلامی هستند، نمی‌توانند تمام اهدافی که دارند را پوشش دهند از طرف دیگر، کار در حوزه توسعه روستایی کار بسیار بزرگی است و ابعاد مختلفی دارد اما در ابتدای راه اقداماتی انجام شده که می‌تواند به توسعه روستایی کمک کند.

رئیس فراکسیون توسعه روستایی با بیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار مهمترین هدف این فراکسیون است، تصریح کرد: این فراکسیون با بیش از 100 نفر تشکیل و جلساتی با اعضای هیئت رئیسه و افرادی از اعضای فراکسیون برگزار شده است. مهمترین هدف، ایجاد اشتغال پایدار در روستا است چراکه اگر اشتغال پایدار در روستا ایجاد شود و اقتصاد در روستا رونق بگیرد، قطعا زندگی در روستا رونق خواهد گرفت و پویایی، نشاط و بالندگی در روستا ایجاد می‌شود و همین امر باعث می‌شود تا روستاها ثبات پیدا کنند و افزایش جمعیت و امکانات به همراه داشته باشد.

حذف مالیات دهیاری‌ها، توزیع قیر برای روستاها و کار مشارکتی با فراکسیون تولید و اشتغال در ارتباط با اشتغال روستایی از مهمترین شاخص‌های این فراکسیون است

اشتغال روستاها، مهاجرت را کم می‌کند

وی افزود: امیدواریم تا دستگاه‌های زیربط در حوزه توسعه روستایی مشارکت کنند، با این کار مردم روستا می‌توانند از امکانات شهری نیز بهره‌مند شوند و بسیاری از موارد که در حوزه توسعه روستایی اتفاق می‌افتد، قطعا حاصل مشارکت دستگاه‌های مختلف است و چنانچه این مشارکت همه جانبه باشد، بسیاری از مشکلاتی که باعث مهاجرت از روستا به شهر می‌شود را حل می‌کند؛ چنانچه روستاها را تقویت کرده و اشتغال را توسعه دهیم، حتما گام موثری در جلوگیری مهاجرت از روستاها به شهرها خواهیم داشت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: بنیاد مسکن، سازمان دهیاری‌ها، جهاد کشاورزی، پست بانک و همه بخش‌هایی که در حوزه روستا می‌توانند فعالیت داشته باشند، در همکاری با این فراکسیون و همچنین ایجاد اشتغال پایدار در روستاها موثر هستند. آب و فاضلاب روستایی نیز بی‌تاثیر نیست؛ وزارت ارتباطات، اینترنت و تلفن روستایی و در مجموع تمام دستگاه‌های خدمت‌رسان موثر هستند.

حذف مالیات دهیاری‌ها و توزیع قیر برای روستاها شاخص فراکسیون است

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: هنوز به آن نقطه نرسیدیم که همکاری دستگاه‌ها تنگاتنگ باشد اما مکاتباتی صورت گرفته و برخی از آنها پیگیری شده و برخی از مکاتبات متاسفانه در برخی از دستگاه‌ها هنوز به نتیجه نرسیده است. حذف مالیات دهیاری‌ها، توزیع قیر برای روستاها و کار مشارکتی با فراکسیون تولید و اشتغال در ارتباط با اشتغال روستایی از مهمترین شاخص‌های این فراکسیون است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet