شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/04/30 14:35:30
سرویس سیاسی
یوسفیان ملا با اشاره به مانور فرانسه در موضوع خلیج فارس:

مکرون می خواهد سرش بی کلاه نماند

عضو فراکسیون ولایی درمجلس گفت:هدف فرانسه از میانجی گری و طرح کاهش تنش میان ایران آمریکا این است که در این مسئله سرش بی کلاه نماند و به انزوا نرسد.
مکرون می خواهد سرش بی کلاه نماند عضو فراکسیون ولایی درمجلس گفت:هدف فرانسه از میانجی گری و طرح کاهش تنش میان ایران آمریکا این است که در این مسئله سرش بی کلاه نماند و به انزوا نرسد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903108858459628.jpg مکرون,می,خواهد,سرش,بی,کلاه,نماند Icana

عزت الله یوسفیان ملا  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح فرانسه برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا گفت: سفر "آبه" به ایران و پیامی که حامل آن بود بسیار قوی تر از طرح فرانسوی ها برای میانجی گری است؛ چراکه ژاپن از از نظر اقتصادی و جمعیت و غیره قوی تر است.

وی افزود: ازآنجا که اهداف پشت پرده طرح آقای "مکرون"  برای جمهوری اسلامی مشخص شده است به اعتقاد من این طرح قابل پذیرش نیست. مکرون حتی به خودش زحمت سفر به ایران را هم نداده است.

عضو فراکسیون ولایی درمجلس با اشاره به طرح فرانسه درخصوص توقف کاهش تعهدات جمهوری اسلامی به توافق هسته‌ای و اینکه به پیش از این اقدامات بازگردد، مطرح کرد: موضوع ایران و آمریکا از این حدود بسیار بالاتر است که آقای مکرون پیشنهاد بدهد و یا میانجی گری کند و جمهوری اسلامی هم بپذیرد؛ این مسئله ریشه ای است. آنها می خواهند جمهوری اسلامی ایران از بسیاری از اهداف و اعتقاداتش بگذرد و این امکان ندارد. خواسته هایشان محدود به برجام نیست  و اهداف دیگری را دنبال می کنند.

بیشتر بخوانید:

 

انگلیس با توقیف نفتکش حامل نفت ایران خودش را به آمریکا اثبات کرد

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ترامپ برای اروپا هم قابل اعتماد نیست، ادامه داد: ترامپ برای هیچ کسی قابل اعتماد نیست، نه برای دوستان و نه دشمنان . هدف فرانسه هم این است که در این مسئله سرش بی کلاه نماند و به انزوا نرود.

نماینده مردم آمل و لاریجان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرانسوی ها می خواهند در این موقعیت سرشان بی‌کلاه نماند، ادامه داد: انگلیس با توقیف نفتکش حامل نفت ایران خواست خودش را به آمریکا اثبات کند. نظر فرانسوی ها هم این است که نسبت به منافعی که در خلیج فارس دارند و کشورهای متحد و دوستانی که در اطراف خلیج‌فارس دارند  تلاش کافی نکرده‌اند و نگرانی هایی دارند و می‌خواهند در این زمینه نقشی را ایفا کنند.

مانور فرانسه برای فراموش نشدن

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرانسوی ها می خواهند در موضوع خلیج فارس  به انزوا نروند، مطرح کرد:  "مکرون" در مسئله خلیج فارس نگران آینده صنعتگران و تجار فرانسوی است که به این مناطق سفر می کنند؛ اگر سران  این کشورها یک نقش ولو واهی هم بازی نکرده و سرو صدایی برپا نکنند، دیگر نخواهند توانست در معادلات سیاسی و یا مسائل اقتصادی قدرت مانور داشته باشند.

عضو فراکسیون ولایی درمجلس با اشاره به رفتار شتابزده "مکرون" در موضوع خلیج فارس تصریح کرد: این مانوری است که آنها انجام می‌دهند؛ مطمئناً ترامپ  قابل محاسبه و قابل پیش بینی نیست و ایران هم مطلقا نمی پذیرد، یقین بدانند اگر جمهوری اسلامی می خواست این میانجی گری را بپذیرد ، امتیاز نخست وزیر ژاپن برای ما بسیار بیشتر از مکرون بود.

به گزارش خانه ملت؛ منابعی در فرانسه در گفتگو با المیادین برخی مفاد طرح فرانسه برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا را فاش کردند. طبق این طرح ایران باید فورا تمامی اقدامات خود در خصوص کاهش تعهداتش به توافق هسته‌ای را متوقف کرده و به پیش از این اقدامات بازگردد و همچنین باید درخصوص نقش خود در خاورمیانه تغییراتی دهد و از گروه‌های عراقی بخواهد تا آنچه تحریک آمریکایی‌ها در این کشور خوانده شده را متوقف کنند.

همچنین طرح فرانسه از ایران می‌خواهد تا گروه‌های مقاومت از جمله حزب الله لبنان، حضور خود در سوریه را کاهش دهند و انصارالله یمن نیز حملات موشکی و پهپادی به عربستان را متوقف کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet