هدر موبایل
1398/04/25 18:27:46
سرویس فرهنگی
میرزاده در تشریح نشست کمیسیون آموزش خبر داد:

ارائه گزارشی به صحن علنی مجلس در خصوص نحوه واگذاری اردوگاه باهنر

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تدوین گزارشی جهت ارائه به صحن علنی مجلس بر اساس ماده ۴۵ آیین نامه داخلی مجلس خبر داد و گفت: بر این اساس دو تن اعضای کمیسیون مسئولیت تدوین این گزارش را به عهده گرفتند.
ارائه گزارشی به صحن علنی مجلس در خصوص نحوه واگذاری اردوگاه باهنر سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تدوین گزارشی جهت ارائه به صحن علنی مجلس بر اساس ماده 45 آیین نامه داخلی مجلس خبر داد و گفت: بر این اساس دو تن اعضای کمیسیون مسئولیت تدوین این گزارش را به عهده گرفتند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905103913399064.jpg ارائه,گزارشی,به,صحن,علنی,مجلس,در,خصوص,نحوه,واگذاری,اردوگاه,باهنر Icana

سید حمایت میرزاده در  گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز (یکشنبه ۲۳ تیرماه) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اظهار کرد: گزارشی از سفر خارجی 4 تن از اعضای کمیسیون به کره جنوبی ارائه شد و ویژگی‌های آموزش در این کشور در کمیسیون تشریح شد.

آموزش و پرورش برای بازپس گیری اردوگاه که به مبلغ 4 هزار میلیارد تومان به شرکتی تحت عنوان شرکت شهریور سوم واگذار شده بود باید تا پایان سال 98 رقم پرداختی از سوی شرکت مذکور را به علاوه سود آن بازگرداند

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دستور بعدی کمیسیون ارائه گزارش وزارت آموزش و پرورش در خصوص اردوگاه شهید باهنر بود که در زمان وزارت آقای فانی و معاونت آقای بطحایی به منظور پرداخت معوقات معلمان به صورت اجاره به شرط تملیک واگذار شده بود.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش برای بازپس گیری اردوگاه که به مبلغ 4 هزار میلیارد تومان به شرکتی تحت عنوان شرکت شهریور سوم واگذار شده بود باید تا پایان سال 98 رقم پرداختی از سوی شرکت مذکور را به علاوه سود آن بازگرداند که در صورت عدم پرداخت این مبلغ ممکن است برای بازگشت تملک آموزش و پرورش به اردوگاه باهنر مشکلاتی ایجاد شود.

میرزاده اضافه کرد: با توجه به حساسیت و نگرانی‌هایی که نمایندگان در خصوص این واگذاری‌ها داشتند، مقرر شد ماده 45 آیین نامه داخلی در خصوص این موضوع اعمال و گزارشی درباره نحوه واگذاری اردوگاه باهنر از سوی دو تن از نمایندگان یعنی آقایان محمود صادقی و سیدمحمدجواد ابطحی برای قرائت در صحن  تدوین و در صحن علنی مجلس در این خصوص تصمیم ‍‌گیری کند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: افزون بر این مقرر شد آقایان محمد بیرانوندی، حبیب اله دهمرده، اسفندیار اختیاری کسنویه یزد، جبار کوچکی نژاد و سیدحمایت میرزاده در قالب هیأتی گزارشی برای کمیسیون در خصوص این موضوع ارائه کنند.

رد طرح تعیین تکلیف استخدامی کارکنان و مهندسان سازمان نوسازی

وی یادآور شد: بررسی طرح تعیین تکلیف استخدامی کارکنان و مهندسان سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور دستور کار بعدی کمیسیون این بود که پس از طرح مباحث مفصل در این خصوص مقرر شد که ضمن مسکوت ماندن طرح مذکور، مجوز استخدام در ازای تعداد یک سوم از بازنشستگان مشغول صادر شود و برای افرادی که در سازمان نوسازی مدارس مشغول هستند، امتیازاتی در آزمون استخدامی قائل شوند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: دستور کار نهایی کمیسیون بررسی لایحه مشارکت عمومی و خصوصی بود که مواد مربوط به کمیسیون آموزش در لایحه بررسی و اصلاح شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet