خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1398/04/26 14:14:10
سرویس اقتصادی
حسینی‌کیا پاسخ داد:

چه کسی به دنبال خرید سهام دولت در "ایران خودرو" و "سایپا" است؟

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره افرادی که به دنبال خرید سهام دولت در "ایران خودرو" و "سایپا" هستند، توضیحاتی ارائه کرد.
چه کسی به دنبال خرید سهام دولت در "ایران خودرو" و "سایپا" است؟ عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره افرادی که به دنبال خرید سهام دولت در "ایران خودرو" و "سایپا" هستند، توضیحاتی ارائه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901104809718821.jpg چه,کسی,به,دنبال,خرید,سهام,دولت,در,"ایران,خودرو",و,"سایپا",است؟ Icana

سیدجواد حسینی کیا عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره واگذاری سهام دولت در "ایران خودرو" و "سایپا"، گفت: یکی از پیش شرط های کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای حمایت از وزارت آقای رحمانی واگذاری سهام دولت در ایران خودرو و سایپا بود تا با تحقق این مهم دولت تصدی‌گری در خودروسازی را رها کرده و تنها نقش سیاست‌گذار، ناظر و حامی را ایفا کند.

جواد حسینی کیا

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: در صورتی که دولت تصدی‌گری خود در خودروسازی‌ها را خاتمه دهد، می تواند در صورت خودداری خودروسازان از تولید خودروی باکیفیت و به روز، تعرفه واردات خودرو را صفر کرده و اجازه ورود خودروی باکیفیت را صادر کند، در صورت تحقق این مهم خودروسازان فعالیت‌های خود را متناسب با شرایط روز تنظیم کرده و محصول باکیفیت و مورد پسند مردم تولید می کنند.

کروز به دنبال خرید سهام دولت در "ایران خودرو" و "سایپا"

وی اظهار کرد: براساس شنیده‌ها برخی از قطعه سازان مانند کروز به دنبال خرید سهام دولت در ایران خودرو و سایپا هستند چراکه این شرکت‌ها در حال حاضر در خودروسازی ها سهام دارند و به این صورت انحصار بیشتر در خودروسازی‌ها ایجاد می شود.

اگر دولت به درستی سیاست‌گذاری در صنعت خودروسازی را برعهده گیرد، حضور بزرگترین مافیاها نیز در این صنعت جای نگرانی ندارد چراکه تعرفه واردات در اختیار دولت است و می‌توان با اولتیماتوم‌های مناسب خودروسازان را به ساخت محصولات باکیفیت مجبور کند

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد:تعرفه واردات در اختیار دولت است و می‌توان با اولتیماتوم‌های مناسب خودروسازان را به ساخت محصولات باکیفیت مجبور کند.

خودروسازی‌ها حیات خلوت دولت

این نماینده مردم در مجلس دهم درباره صحبت‌های رییس سازمان خصوصی سازی مبنی بر اینکه سهام دولت در ایران خودرو و سایپا قابل واگذاری نیست، ادامه داد: خودروسازی‌ها حیات خلوت دولت هستند به همین دلیل برخی افراد تلاش می‌کنند تا از واگذاری آن جلوگیری کنند.

برخی به دنبال تاراج خودروسازی‌ها هستند

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: برخی از افراد به دنبال این هستند که خودروسازی‌ها را نیز مانند دشت مغان، پالایشگاه کرمانشاه و.. به تاراج گذاشته و تهاتر کنند و صنعت خودروسازی را به غارت برند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet