هدر موبایل
1398/04/26 16:09:05
سرویس اقتصادی
بدری مطرح کرد:

شناسایی خانه‌های خالی با ممیزی های میدانی

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: سازمان امور مالیاتی در سال های اخیر می توانست با شناسایی و ممیزی های میدانی، نسبت به جمع آوری اطلاعات درباره میزان خانه های خالی اقدام کند.
شناسایی خانه‌های خالی با ممیزی های میدانی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: سازمان امور مالیاتی در سال های اخیر می توانست با شناسایی و ممیزی های میدانی، نسبت به جمع آوری اطلاعات درباره میزان خانه های خالی اقدام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105753612437.jpg شناسایی,خانه‌های,خالی,با,ممیزی,های,میدانی Icana

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات مسئولان سازمان امور مالیاتی درباره عملیاتی نبودن اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی از سکنه، گفت: بر اساس قانون مالیات های مستقیم، دولت و سازمان امور مالیاتی باید نسبت به اجرای قانون و اخذ مالیات از خانه های خالی اقدام کنند، اما متأسفانه عزم جدی را برای تحقق قانون ندارند.

لیزینگ مسکن

بهانه گیری سازمان امور مالیاتی برای عدم اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سازمان امور مالیاتی علت عدم اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی را نبود زیرساخت و سازوکارهای مربوطه اعلام کرده است؛ اما به نظر من این مواضع تنها بهانه ای برای عدم اجرای قانون است.

تعلل وزارت راه برای راه اندازی سامانه اطلاعات و املاک

البته وزارت راه و شهرسازی در بحث عدم اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی از سکنه نیز مقصر است، زیرا این وزارتخانه در چند سال اخیر باید نسبت به راه اندازی سامانه اطلاعات و املاک اقدام می کرد که این مسئله نیز محقق نشده است

وی تصریح کرد: البته وزارت راه و شهرسازی در بحث عدم اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی از سکنه نیز مقصر است، زیرا این وزارتخانه در چند سال اخیر باید نسبت به راه اندازی سامانه اطلاعات و املاک اقدام می کرد که این مسئله نیز محقق نشده است.

سازمان مالیاتی می توانست با ممیزی های میدانی خانه‌های خالی را شناسایی کند

بدری ادامه داد: به نظر من سازمان امور مالیاتی در سال های اخیر می توانست با شناسایی و ممیزی های میدانی، نسبت به جمع آوری اطلاعات درباره میزان خانه های خالی اقدام کند، اما به بهانه عدم وجود زیرساخت، دست بر روی دست گذاشتند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: البته وزارت راه و شهرسازی در سال های گذشته به دنبال واگذاری اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی به شهرداری ها بود که این مسئله در نهایت عملیاتی نشد، البته به نظر من نیز این رویکرد غیرقابل اجرا بود.

بی اطلاعی دولت از میزان خانه های خالی غیرقابل قبول است

وی گفت: این مسئله واقعا غیرقابل قبول است که دولت به عنوان متولی بازارهای اقتصادی از جمله بازار مسکن، اطلاعات دقیق و جامعی نسبت به محورهای مختلف آن نداشته باشد.

سازمان مالیاتی هر چه سریعتر قانون مالیات بر خانه های خالی را عملیاتی کند

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه بهانه گیری سازمان امور مالیاتی نسبت به عدم اجرای قانون مالیات برخانه های خالی غیرقابل قبول و توجیه ناپذیر است، تصریح کرد: این سازمان باید هر چه سریع تر نسبت به اجرای قانون و ساماندهی خانه های خالی با کمک دولت اقدام کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet