شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1398/04/29 10:44:42
سرویس اجتماعی
جعفرزاده مطرح کرد:

تشریح اشتغالزایی از طریق اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری

سخنگوی فراکسیون اشتغال و تولید مجلس نحوه اشتغالزایی از طریق اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری را تشریح کرد.
تشریح اشتغالزایی از طریق اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری سخنگوی فراکسیون اشتغال و تولید مجلس نحوه اشتغالزایی از طریق اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907102379283252.jpg تشریح,اشتغالزایی,از,طریق,اجرای,برنامه,ملی,بازآفرینی,شهری Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد وضعیت اجرای برنامه اشتغال مربوط به برنامه ملی بازآفرینی شهری، گفت: این برنامه دارای دو منبع و اعطای تسهیلات با نرخ 9 درصد که اعتبار دوره ساخت مسکن معادل 4 هزار و 540 میلیارد تومان بوده و بزرگترین مشکل در این رابطه این است که نرخ پایین 9 درصد تنها مربوط به دوره ساخت بوده و پس از انعقاد قرارداد قسط بندی 18 درصد می شود.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی در مورد منابع مالی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار، ادامه داد: حدود 1500 میلیارد تومان برای تملک اراضی، خدمات روبنایی و زیربنایی کمک بلاعوض اختصاص یافته که حدود 2 هزار و 300 میلیارد تومان وجوه اداره شده با نرخ صفر درصد و 2 هزار و 300 میلیارد تومان منابع داخلی با نرخ 18 درصد بوده که مقرر شد این منابع 100 هزار واحد مسکونی در 31 استان کشور در قالب 486 محله توزیع شود که فرصت شغلی مستقیم برنامه ریزی شده 120 هزار نفر است.

وی افزود: تاکنون از حدود 2 هزار و 300 میلیارد تومان وجوه اداره شده 454 میلیارد تومان و 1500 میلیارد تومان کمک بلاعوض 300 میلیارد تومان تخصیص یافته و حدود 750 میلیار تومان لحاظ شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: خراسان رضوی و شمالی، سمنان، کهگیلویه و بویراحمد و گلستان استان هایی هستند که تاکنون اقدامات برنامه ملی تولید اشتغال در بخش بازآفرینی شامل حال آنها نشده است.

جعفرزاده ایمن آبادی افزود: در مورد عملکرد توزیع استانی اقدامات برنامه ملی تولید و اشتغال سال97 در بخش بازآفرینی شهری استان‌های آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی و جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، قم، کرمان، کرمانشاه، یزد و لرستان از جمله استان‌هایی هستند که تاکنون اقدامات برنامه ملی تولید اشتغال در بخش بافت فرسوده شامل آنها نشده است.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم، ادامه داد: از آنجایی که مقرر شد برای 100 هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده از محل صندوق معادل مبلغ منابع تخصیص یابد از منابع بانک مسکن به طور متوسط 45 میلیون تومان وام به ازای هر واحد پرداخت می شود،نحوه وام دادن به این شکل است که برای تهران و مراکز استان ها 55 میلیون تومان و برای سایر استان ها 40 میلیون تومان که متوسط آن 45 میلیون تومان و با نرخ 9 درصد و پرداخت آن مربوط به زمان ساخت است..

در سامانه بازآفرینی شهری بیش از 8 هزار نفر ثبت نام کردند

جعفرزاده ادامه داد: در مرحله اول 454 میلیارد تومان برای احداث 20 هزار واحد تخصیص یافت که بر این اساس در سامانه بازآفرینی شهری بیش از 8 هزار نفر ثبت نام کردند، حدود 2 هزار متقاضی به بانک معرفی شدند و تاکنون نیز 40 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده و مابقی در حال تشکیل پرداخت پرونده ارزیابی و ارسال به دفترخانه هستند.

سخنگوی فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از آنجایی که با مبلغ 45 تا 50 میلیون تومان نمی توان برای بازآفرینی خانه اقدام کرد بنابراین دولت مابه التفاوت را برای مرکز استان ها تا سقف 110 میلیون تومان و شهرهای با جمعیت بیش از 200 هزار نفر تا سقف 90 میلیون تومان و سایر شهرها تا 70 میلیون از محل تسهیلات عادی بانکی تا نرخ 18 درصد در نظر گرفته است؛ در موضوع فروش اقساطی نیز با توجه به برگشت منابع صندوق توسعه ملی نیز سود  18 درصد خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet