هدر موبایل
1398/04/28 09:28:41
سرویس فرهنگی
عباسی به استناد شواهد و قراین احتمال داد:

جواد حسینی برای وزارت آموزش و پرورش معرفی خواهد شد

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس می‌گوید: از شواهد و قراین برمی‌آید جواد حسینی به عنوان گزینه پیشنهادی رییس جمهور برای  وزارت آموزش و پرورش معرفی خواهد شد.
جواد حسینی برای وزارت آموزش و پرورش معرفی خواهد شد سخنگوی هیأت رئیسه مجلس می‌گوید: از شواهد و قراین برمی‌آید جواد حسینی به عنوان گزینه پیشنهادی رییس جمهور برای  وزارت آموزش و پرورش معرفی خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201906101181551436.jpg جواد,حسینی,برای,وزارت,آموزش,و,پرورش,معرفی,خواهد,شد Icana

اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اداره وزارت آموزش و پرورش توسط سرپرست گفت: اگرچه مدارس در فصل تابستان تعطیل است ولی زمان حساسی برای آمادگی به منظور شروع سال تحصیلی جدید، آغاز ثبت‌نام‌ مدارس، توزیع معلمان در مناطق مختلف کشور به شمار می‌رود.

نماینده مردم املش و رودسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سرپرست وزارتخانه اختیارات تام ندارد و مجبور است بخشی از کارها را معوق بگذارد، ادامه داد: به رییس جمهور پیشنهاد می‌شود تا قبل از پایان مرداد ماه و تعطیلی دوم مجلس در شهریور ماه، گزینه پیشنهادی خود برای وزارت آموزش و پرورش را به مجلس معرفی کند تا پس از تعیین وزیر مربوطه در مجلس او بتواند در شهریور ماه به مسائل مربوط به آموزش و پرورش بپردازد.

وی درباره گزینه احتمالی رییس جمهور نیز گفت: آنگونه که از شواهد و قراین برمی‌آید جواد حسینی که اکنون سرپرستی وزارت آموزش و پرورش را برعهده دارد، به عنوان گزینه پیشنهادی رییس جمهور معرفی خواهد شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اینکه دولت معرفی گزینه وزارت را تا پایان وقت قانونی به تاخیر خواهد انداخت تا مجلس را ناچار به تایید کند، توضیح داد: مجلس حتما بر اساس عقلانیت و به دور از هر گونه نگاه احساسی در این موضوع رفتار خواهد کرد و از رییس جمهور نیز انتظار داریم تمام جوانب را در نظر گیرد.

به گزارش خانه ملت؛ سید محمد بطحایی 16 خرداد ماه از تصدی وزارت آموزش و پرورش استعفا داد که از سوی رئیس جمهوری نیز پذیرفته شد و پس از آن سید جواد حسینی به عنوان سرپرست جدید آموزش و پرورش انتخاب شد.

به موجب تبصره ۲ ماده ۲۰۶ آئین نامه داخلی مجلس، چنانچه وزارتخانه‌ای به هر دلیل وزیر نداشته باشد رئیس جمهور موظف است حداکثر قبل از سه ماه فرد یا افراد دیگری را برای اخذ رأی به مجلس معرفی کند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet