هدر موبایل
1398/04/30 14:55:35
سرویس سیاسی
حاجی دلیگانی:

امارات نیروهایش را از ابوموسی خارج کند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است امارات باید پیش از درخواست مذاکره، گذشته خود را جبران کند.
امارات نیروهایش را از ابوموسی خارج کند عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است امارات باید پیش از درخواست مذاکره، گذشته خود را جبران کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905101855931886.jpg امارات,نیروهایش,را,از,ابوموسی,خارج,کند Icana

حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه امارات بعد از شکست‌هایی که در حوزه جنگ یمن و روابط خود با آمریکا و عربستان خورده به دنبال ارتباط مجدد با ایران است، گفت: سران امارات در این شرایط و بعد از شکست‌های متعدد به دنبال مذاکره با ایران هستند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه به برخی شیطنت های امارات در سال های اخیر اشاره کرد و یادآور شد: امارات درباره جزایر سه گانه بدترین اقدامات را علیه کشورمان انجام داده از این رو نباید به هیچ وجه روی خوش به امارات نشان داد به خصوص که در حال حاضر به یک نوکر مضمحل و دورانداخته شده توسط استکبار جهانی تبدیل شده است.

وی افزود: از آنجایی که شاخص های قدرت آمریکا در منطقه رو به افول است، امارات نیز به عنوان دست نشانده آنها تضعیف شده و نمی تواند از خود دفاع کند به خصوص در جنگ یمن به لحاظ نیروی انسانی و توان مالی دچار مشکل شده است.

حاجی دلیگانی در ادامه با بیان اینکه عربستان نیز در آینده نزدیک به حال امارات دچار خواهد شد، عنوان کرد: امارات دیگر شاخص هایی که آمریکایی ها در منطقه به عنوان بازدارندگی داشتند را ندارد و آنها که تا کنون سعی داشتند در قبال ارباب خود اظهار وجود کنند، با اربابی مواجه شده اند که زمین خورده و ناتوان است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه امارات برای مذاکره با ایران باید اقدامات گذشته خود علیه کشورمان به خصوص بیانیه‌هایی را که در قالب اتحادیه شورای همکاری خلیج فارس صادر کرده جبران کند، خاطرنشان ساخت: امارات باید نیروهای خود را از ابوموسی بیرون برده و عنوان خلیج فارس را به درستی به کار ببرد و این ها مواردی است که حتی در حد پیش شرط نبوده و واضح و مبرهن است که برای آغاز مذاکره باید این رفتار خود را اصلاح و سپس درخواست مذاکره کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet