هدر موبایل
1398/04/27 11:41:10
سرویس اقتصادی
شرایط برای کاهش بیشتر قیمت ارز فراهم است

تلاش سوداگران برای رشد نرخ دلار

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه شخص رئیس جمهور اعلام کرد که رقم واقعی دلار زیر ۱۰ هزار تومان است، گفت:بازار ارز به سمت پیدا کردن قیمت واقعی خود حرکت می کند و اگر بازار متشکل ارزی شکل بگیرد و با شفافیت در عرضه و تقاضا همراه باشد قطعا شاهد اُفت شدیدتر قیمت ارز در بازار خواهیم بود.
تلاش سوداگران برای رشد نرخ دلار سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه شخص رئیس جمهور اعلام کرد که رقم واقعی دلار زیر ۱۰ هزار تومان است، گفت:بازار ارز به سمت پیدا کردن قیمت واقعی خود حرکت می کند و اگر بازار متشکل ارزی شکل بگیرد و با شفافیت در عرضه و تقاضا همراه باشد قطعا شاهد اُفت شدیدتر قیمت ارز در بازار خواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108844624426.jpg تلاش,سوداگران,برای,رشد,نرخ,دلار Icana

سیدحسن حسینی شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ورود دلار به کانال 11 هزار تومانی، گفت: تمامی کارشناسان اقتصادی می‌دانند که قیمت واقعی دلار نرخ کنونی نیست و جا دارد بیش از این کاهش یابد و مسئولان اقتصادی دولت نیز این موضوع را اعلام کرده اند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شخص رئیس جمهور اعلام کرد که رقم واقعی دلار زیر ۱۰ هزار تومان یعنی بین ۷ تا ۸ هزار تومان است، افزود: چالش های اقتصادی، تصمیم گیری های خلق الساعه، بخشنامه های مکرر و عدم ثبات در وضعیت حوزه های اقتصادی دولت از جمله بانک مرکزی سبب این چالش‌ها در طی دو سال اخیر شد.

دلار ارز

 

حرکاتی که در جهت شناور کردن نرخ ارز و بازار متشکل ارزی صورت گرفته توانسته ثبات ایجاد کند

وی با اشاره به تلاش سوداگران برای ممانعت از ریزش قیمت دلار، ادامه داد: اخیرا شاهد ثبات در سیاست‌های بانک مرکزی بودیم، چراکه حرکاتی که در جهت شناور کردن نرخ ارز و بازار متشکل ارزی صورت گرفته توانسته ثبات ایجاد کند.

 شاید قیمت ارز تا حدی اُفت کند که بر این اساس حتی نیاز باشد بانک مرکزی ورود و مداخله کند و از اُفت شدیدی که ممکن است به حوزه تولید و صادرات آسیب برساند جلوگیری کند و نگذارد نرخ واقعی ارز از قیمت معقول کمتر شود

حسینی شاهرودی با بیان اینکه دولت هنوز سوار بر بازار متشکل ارزی نشده‌ تا بتواند  ارز را از طریق این بازار عرضه کند، تاکید کرد: ارزی که از سوی بانک مرکزی به بازار تزریق و همچنین ارزی که از سوی صادرکنندگان خرد و کلان در بازار متشکل ارزی عرضه می‌شود در قیمت ها تاثیرگذار است و هر تولیدکننده و مصرف‌کننده دلار دیگری می توانند در بازار متشکل ارزی فعال باشند.

قطعا شاهد اُفت شدیدتر قیمت ارز در بازار خواهیم بود

وی با تاکید بر اینکه مذاکرات اولیه برای تشکیل بازار متشکل ارزی صورت گرفته و ساز و کار آن در حال فراهم شدن است، افزود: در حال حاضر بازار ارز به سمت ثبات و پیدا کردن قیمت واقعی خود حرکت می کند و استنباط ما این است که اگر این بازار شکل بگیرد و با شفافیت در عرضه و تقاضا همراه باشد قطعا شاهد اُفت شدیدتر قیمت ارز در بازار خواهیم بود.

حسن حسینی شاهرودی

 

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شاید قیمت ارز تا حدی اُفت کند که بر این اساس حتی نیاز باشد بانک مرکزی ورود و مداخله کند و از اُفت شدیدی که ممکن است به حوزه تولید و صادرات آسیب برساند جلوگیری کند و نگذارد نرخ واقعی ارز از قیمت معقول کمتر شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet