عید سعید فطر
1398/04/28 10:13:38
سرویس اقتصادی
جعفرزاده ایمن‌آبادی تاکید کرد:

لزوم اجتناب از اضافه شدن بند و تبصره به لوایح دولت

عضو کمیسیون بودجه مجلس با بیان اینکه طی ۵سال گذشته عمده دلیل عدم اجرای برخی از قانون‌ها از ناقص بودن خود قانون نشات می‌گیرد، پیش‌بینی نکردن اعتبار لازم از دیگر موانع بر سر راه اجرای درست تبصره‌ها دانست.
لزوم اجتناب از اضافه شدن بند و تبصره به لوایح دولت عضو کمیسیون بودجه مجلس با بیان اینکه طی 5سال گذشته عمده دلیل عدم اجرای برخی از قانون‌ها از ناقص بودن خود قانون نشات می‌گیرد، پیش‌بینی نکردن اعتبار لازم از دیگر موانع بر سر راه اجرای درست تبصره‌ها دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201907102451951840.jpg لزوم,اجتناب,از,اضافه,شدن,بند,و,تبصره,به,لوایح,دولت Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه در اجرا کردن قانون بودجه 98 مشکلاتی ایجاد شده است، گفت: به‌دلیل نبود بدنه کارشناسی قوی در مجلس برای تهیه و تنظیم متنی انشایی که تمام جوانب آن بررسی شده باشد، یک متن به صورت فوری تنظیم می‌شود لذا تبصره‌های مختلف قانون بودجه همچون تبصره 12 درخصوص حقوق کارکنان دولت، بند (الف) تبصره 18 مرتبط با وضعیت اشتغال، تبصره 16 درباره بسیج سازندگی و انرژی‌های خورشیدی و... در اجرا به مشکل برخورده‌اند.  

طی 5سال گذشته عمده دلیل عدم اجرای برخی از قانون‌ها از ناقص بودن خود قانون نشات می‌گیرد

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری برای جلوگیری از اضافه شدن مصوباتی ازسوی مجلس به لایحه بودجه دولت برای سال 99، ادامه داد: گزارش دیوان محاسبات نیز حکایت از این دارد که طی 5سال گذشته عمده دلیل عدم اجرا و مسکوت ماندن برخی از قانون‌ها از ناقص بودن خود قانون نشات می‌گیرد.

توان دولت در اجرای لایحه در زمان اضافه کردن تبصره‌های مختلف به  آن سنجیده نمی‌شود

وی با بیان اینکه طبق قانون اساسی، مجلس وظیفه دارد لایحه دولت را بررسی و اصلاح کرده و اجازه انحراف و تخلف به دولت ندهد تا دولت در چارچوب قانون اساسی لایحه را تنظیم کند نه آنکه مدام تبصره‌هایی به لایحه اضافه کند، ادامه داد: این کار مجلس سبب حجیم و سنگین شدن لایحه و عدم قابلیت اجرایی آن می‌شود، ضمن آنکه در زمان اضافه کردن تبصره‌های مختلف به لایحه توان دولت در اجرا یا عدم اجرای آن سنجیده نمی‌شود.   

پیش‌بینی نکردن اعتبار لازم از موانع دیگر بر سر راه اجرای درست تبصره‌ها

جعفرزاده ایمن‌آبادی با بیان اینکه مجلس باید از اضافه کردن تبصره به قانون بودجه اجتناب کرده و وظیفه قانونی خود را به درستی انجام دهد، اضافه کرد: عدم رغبت در اجرا و پیش‌بینی نکردن اعتبار لازم نیز از موانع دیگر بر سر راه اجرای درست این دست از تبصره‌ها است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه چند روز گذشته معاون وزیر صمت در جلسه ثابت کرد که اگر بند (الف) تبصره 18قانون برنامه بودجه نبود وزارتخانه متبوعش عملکرد بهتری از خود نشان می‌داد، اظهار کرد: باید حدالمقدور از اضافه شدن بند و تبصره به لایحه دولت اجتناب شود چراکه خارج از توان دولت است./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet