هدر موبایل
1398/04/28 12:09:02
سرویس فرهنگی
فلاحتی مطرح کرد:

ضرورت احیای مدارس عشایری

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به جمعیت دانش آموزی عشایر در کشور، وزارت آموزش و پرورش باید برای حفظ جمعیت عشایری کشور نسبت به احیای مدارس عشایری اقدام کند.
ضرورت احیای مدارس عشایری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به جمعیت دانش آموزی عشایر در کشور، وزارت آموزش و پرورش باید برای حفظ جمعیت عشایری کشور نسبت به احیای مدارس عشایری اقدام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/44460.jpg ضرورت,احیای,مدارس,عشایری Icana

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با ‌خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با یادآوری اینکه جمعیت قابل توجهی از جمعیت دانش آموزی به ویژه در استان خراسان جنوبی، عشایر هستند، گفت: اما امروز مدارس عشایری فراموش شده و ضرورت دارد که با توجه به این حجم جمعیت این مدارس مجددا احیا شود.

وی یادآور شد: یکی  از علل بالا رفتن آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل عدم توجه به مدارس عشایری است. ضمن اینکه فقدان مدارس عشایری موجب کاهش جمعیت عشایر و پیوستن آن‌ها به  جمعیت شهرنشین می‌شود که این موضوع نیز یک آسیب است.

فرهاد فلاحتی

 

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی دیگر مشکل آموزشی در کشور به ویژه در استان خراسان جنوبی را نامناسب بودن شرایط و امکانات خوابگاهی در سطح دانشگاه و آموزش و پرورش دانست، افزود: باید نسبت به تجهیز و به روز رسانی خوابگاه و مدارس اقدام و تعیین تکلیف شود.

 فلاحتی با ناعادلانه خواندن شاخص جمعیت برای توجه به یک استان، اضافه کرد: نُرم دانش آموزی کشور و خراسان جنوبی یکی در نظر گرفته شده است درصورتی که پراکندگی جمعیتی در استان زیاد است و باید نُرم دانش آموزی در این استان کمتر از مرکز کشور دیده شود همین عامل موجب توجه کمتر به مسائل آموزشی استان شده است.

متولی دانشگاه فرهنگیان کیست؟

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یکی دیگر از مشکلات کلان حوزه آموزش و پرورش را دانشگاه فرهنگیان دانست و با اشاره به بلاتکلیفی دانشگاه فرهنگیان، تصریح کرد: مشخص نیست متولی دانشگاه فرهنگیان کیست، وزارت علوم یا آموزش و پرورش؛ اگر وزارت علوم است چرا دانشگاه فرهنگیان مانند سایر دانشگاه ها مورد توجه نیست و اگر آموزش و پرورش متولی است چرا دانشگاه‌های فرهنگیان فضای مناسبی در حد یک مدرسه ندارد این مسئله باید تعیین تکلیف شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet