هدر موبایل
1398/04/28 10:16:37
سرویس اقتصادی
محبی‌نیا مطرح کرد:

دولت مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان دولت را اجرا کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه هدف مجلس از افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارمندان، کاهش سطح فاصله طبقاتی و نیز کمک به بهبود وضعیت معیشت کم‌درآمدها بوده است، گفت:دولت مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان دولت را اجرا کند.
دولت مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان دولت را اجرا کند عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه هدف مجلس از افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان، کاهش سطح فاصله طبقاتی و نیز کمک به بهبود وضعیت معیشت کم‌درآمدها بوده است، گفت:دولت مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان دولت را اجرا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201812109163631008.jpg دولت,مصوبه,مجلس,درباره,افزایش,حقوق,کارمندان,دولت,را,اجرا,کند Icana

جهانبخش محبی‌نیا عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مصوبه مجلس برای افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان دولت در سالجاری، گفت: در جلسات متعددی که با مسئولان دولتی و سازمان برنامه و بودجه داشته‌ایم، مقرر شد که روش‌ فعلی برای پرداخت حقوق کارمندان دولت اصلاح شود.

وی با اشاره به لغو مصوبه دولت درباره افزایش حقوق کارمندان از سوی رئیس مجلس، اظهار داشت: با این وجود، دولت باید طبق مصوبه مجلس، عمل کند، اما متأسفانه هنوز این اقدام از سوی دولت صورت نگرفته است.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ، تکاب در مجلس با تأکید بر اینکه از دولت انتظار داریم مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان را بهترین شکل اجرا کند، اظهار داشت: افزایش حقوق کارکنان دولت علی‌رغم مصوبه مجلس به نتیجه قطعی نرسیده که باید رایزنی‌ها و همکاری‌ها و هماهنگی بین دولت و مجلس برای افزایش حقوق کارمندان بیشتر شود تا سطح فاصله حقوق با نرخ تورم متناسب شود.

افزایش حقوق کارکنان دولت علی‌رغم مصوبه مجلس به نتیجه قطعی نرسیده است

محبی‌نیا یکی از تبعات افزایش نیافتن حقوق کارمندان دولت طی ماه‌های اخیر را، کوچک شدن سبد خانوار عنوان و تصریح کرد: دولت عنوان می‌کند که در اجرا نکردن مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان تخلف نکرده، بلکه برداشت نادرست و یا ناقصی از این مصوبه داشته، درصورتی که مصوبه مجلس هیچ‌گونه ابهامی در این زمینه ندارد.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ، تکاب در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: هدف مجلس از افزایش 400 هزار تومانی حقوق کارمندان، کاهش سطح فاصله طبقاتی و نیز کمک به بهبود وضعیت معیشت کم‌درآمدها بوده است، اما با روشی که دولت در اجرای این مصوبه داشته، در عمل افزایش حقوقی با توجه به نرخ تورم ایجاد نشده است.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet