شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/04/28 12:22:11
سرویس بین الملل

دیدار امیرعبداللهیان با نبیه بری، رئیس مجلس لبنان

دستیار ویژه رییس مجلس و مدیرکل بین الملل با نبیه بری رییس مجلس لبنان در بیروت دیدار کرد.
دیدار امیرعبداللهیان با نبیه بری، رئیس مجلس لبنان دستیار ویژه رییس مجلس و مدیرکل بین الملل با نبیه بری رییس مجلس لبنان در بیروت دیدار کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201804103900317805.jpg دیدار,امیرعبداللهیان,با,نبیه,بری،,رئیس,مجلس,لبنان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دستیار ویژه رییس مجلس و مدیرکل بین الملل با نبیه بری رییس مجلس لبنان در بیروت دیدار کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با تبریک سالگرد پیروزی  مقاومت در جنگ سی و سه روزه علیه تجاوزات اسراییل غاصب، بر توسعه همه جانبه همکاری های پارلمانی و دولتی میان  دو کشور  تاکید کرد.

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل، سیاست کشورمان را برقراری صلح و امنیت پایدار در منطقه دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران امنیت لبنان را امنیت منطقه می داند.  

وی تصریح کرد:  دور ماندن لبنان از بحران های منطقه ای همواره مورد تاکید تهران است .

امیرعبداللهیان در بخش دیگری آمریکا و رژیم اشغالگر قدس را عامل ناامنی و بی ثباتی در منطقه خواند و گفت: طرح باصطلاح معامله قرن آمریکایی -صهیونیستی برای فلسطین و منطقه در واقع همان اهداف تجزیه منطقه را دنبال می کند.

امیرعبداللهیان در پایان تصریح کرد: امروز پارلمان ، ارتش ، دولت و مقاومت لبنان دست در دست هم برای اعتلای لبنان عمل می کنند و تهران توسعه و امنیت پایدار لبنان را توسعه و امنیت ایران می داند.

نبیه بری رییس مجلس لبنان با قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از ملت لبنان در مقاطع مختلف تاریخی گفت: مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از ثبات و امنیت لبنان همواره مورد قدردانی مردم لبنان میباشد .

وی در بخش دیگری گفت: محور مقاومت در دو جبهه مبارزه با تروریسم و صهیونیسم شاهد پیروزی های بزرگی بوده است.

نبیه بری با محکوم کردن تحریم های اعمال شده علیه کشورمان از سوی آمریکا افزود: 
سیاست های تحریک آمیز برخی طرفهای خارجی مورد تایید لبنان نیست و اعمال تحریم ها علیه ملت ها و کشورها اقدامی غیر سازنده است.

رییس مجلس لبنان با تأکید بر وحدت میان کشورهای اسلامی در برابر توطئه های دشمنان، خاطرنشان کرد: روابط طبیعی جمهوری اسلامی ایران و عربستان و همکاری منطقه ای با هدف کمک به ثبات و امنیت جمعی همواره مورد توجه لبنان بوده است.

وی در همین راستا تأکید کرد : رژیم صهیونیستی در صدد است با ایجاد شکاف میان مسلمانان  و دولتهای اسلامی در منطقه ، اهداف شوم خود را محقق سازند.

پایان پیام 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet