هدر موبایل
1398/04/29 15:32:31
سرویس اقتصادی
غفلت وزارت راه و شهرسازی از مدیریت بازار مصالح ساختمانی؛

افزایش 11 هزار تومانی محصول سیمان تنها در عرض 4 ماه

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قیمت محصول سیمان در ابتدای سال ۹۸ کیلویی ۶ یا ۷ هزار تومان بود، اما در چند ماه اخیر قیمت این محصول به حدود ۱۸ هزار تومان رسیده است.
افزایش 11 هزار تومانی محصول سیمان تنها در عرض 4 ماه عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: قیمت محصول سیمان در ابتدای سال 98 کیلویی 6 یا 7 هزار تومان بود، اما در چند ماه اخیر قیمت این محصول به حدود 18 هزار تومان رسیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100199135584.jpg افزایش,11,هزار,تومانی,محصول,سیمان,تنها,در,عرض,4,ماه Icana

حسن خسته‌بند عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت بازار مسکن و رویکرد وزارت راه و شهرسازی برای مدیریت این بازار، گفت: وزارت راه و شهرسازی با مدیریت های مختلف در دهه اخیر به دنبال تولید و عرضه مسکن بوده، یک روز بحث مسکن اجتماعی مطرح شده و امروز نیز این وزارتخانه، موضوع مسکن ملی را طرح کرده است.

افزایش قیمت مسکن

غفلت وزارت راه و شهرسازی از مدیریت بازار مصالح ساختمانی

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز وزارت راه و شهرسازی تمام تمرکز خود را برای تولید انبوه مسکن قرار داده، اما از مهم ترین شاخصه و عامل بازار مسکن، یعنی بازار مصالح ساختمانی غافل مانده است.

افزایش غیرمنطقی قیمت مصالح ساختمانی؛ افزایش 11 هزار تومانی محصول سیمان تنها در عرض 4 ماه

قیمت محصول سیمان در ابتدای سال 98 کیلویی 6 یا 7 هزار تومان بود، اما در چند ماه اخیر قیمت این محصول به حدود 18 هزار تومان رسیده است، این معنای افزایش 3 برابری قیمت سیمان در بازار ساختمان است، حال چگونه انتظار داریم که قیمت مسکن کاهش یابد

وی با انتقاد از افزایش غیرمنطقی قیمت مصالح ساختمانی، گفت: قیمت محصول سیمان در ابتدای سال 98 کیلویی 6 یا 7 هزار تومان بود، اما در چند ماه اخیر قیمت این محصول به حدود 18 هزار تومان رسیده است، این معنای افزایش 3 برابری قیمت سیمان در بازار ساختمان است، حال چگونه انتظار داریم که قیمت مسکن کاهش یابد.

نقش منفی شرکت های دولتی در افزایش قیمت مصالح ساختمانی

خسته بند ادامه داد: این افزایش قیمت ها تنها مربوطه به یک قلم محصول بوده و در مابقی موارد، قیمت مصالح بیش از بقیه افزایش یافته است، نکته قابل توجه این است که بخش اعظمی از این محصولات، توسط شرکت های دولتی تولید و با چندین برابر قیمت به فروش می رسد.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در شرایط کنونی تولیدکننده مسکن چاره ای جزء افزایش قیمت ندارد، زیرا قیمت تمام شده مسکن برای وی بسیار بالا تمام می شود و آن هم به دلیل افزایش غیرقانونی مصالح ساختمانی است.

عملکرد ضعیف دولت در نظارت بر بازار مصالح ساختمانی

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: متأسفانه به دلیل خلاء نظارتی، با کاهش نرخ ارز عملا قیمت محصولات ساختمانی پایین نیامده است، که این نشان دهنده عملکرد ضعیف دولت در مدیریت بازار مسکن است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet