هدر موبایل
1398/04/29 15:55:42
سرویس فرهنگی
اولادقباد خبر داد:

بررسی وضعیت مد و لباس با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت: الگوهای سنتی بسیار خوبی که برگرفته از تمدن ایرانی اسلامی است، بسیار کم در طراحی مانتوها می‌بینیم این درحالی است که فرهنگ غنی ایرانی اسلامی داریم که آمیخته شدن ایرانی اسلامی در طراحی لباس و نه فقط مانتو باید وجود داشته باشد.
بررسی وضعیت مد و لباس با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رئیس فراکسیون زنان مجلس گفت: الگوهای سنتی بسیار خوبی که برگرفته از تمدن ایرانی اسلامی است، بسیار کم در طراحی مانتوها می‌بینیم این درحالی است که فرهنگ غنی ایرانی اسلامی داریم که آمیخته شدن ایرانی اسلامی در طراحی لباس و نه فقط مانتو باید وجود داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905108369457512.jpg بررسی,وضعیت,مد,و,لباس,با,حضور,وزیر,فرهنگ,و,ارشاد,اسلامی Icana

فریده اولادقباد در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جلسه فراکسیون زنان مجلس با وزیر فرهنگ و ارشاد که روز یکشنبه درباره مد و لباس برگزار می‌شود، گفت: به نظر بنده تولید کننده لباس هم سیاست‌گذاری و هم مدیریت می‌کند؛ افرادی که در مانتوسراها فروشنده هستند، به جز صاحب مغازه می‌گوید که روز مزد کار می‌کنم و به نظر بنده وزیر فرهنگ و ارشاد باید جوابگوی سوال نمایندگان باشد که با توجه به سال رونق تولید تا چه اندازه توانسته تولیدات را مدیریت کند و چه اندازه پارچه از خارج وارد شده و تولیدات کشور چقدر است و این تولیدات تا چه اندازه متناسب با ذائقه اقشار جامعه است.

دغدغه انتخاب لباس باعث می‌شود تا خانواده، متناسب با اعتقادات و عرف حاکم بر جامعه نتواند پوشاک متناسب و مطلوب خود و فرزندش را انتخاب کند

پوشاک باید متناسب با عرف و فرهنگ جامعه باشد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: یک جوان، نوجوان یا فردی که مسن و سالخورده است، آیا می‌تواند مانتوهایی که در فروشگاه ها است استفاده کند و یا باید هزینه دیگری برای اضافه کردن دکمه و یا کوتاه و بلند کردن آستین داشته باشد به هر حال این موارد باید مورد بررسی قرار گیرد و این تولیداتی که داریم تا چه اندازه با روح فرهنگ حاکم بر جامعه ایرانی  و یا عرف جامعه هماهنگی دارد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: در صدا و سیما می‌بینم که والدین در مصاحبه می‌گفتند که نتوانستیم مانتویی را برای فرزند خود انتخاب کنیم یا یک خانم شاغل اداری می‌گفت سخت می‌توانم مانتو شلوار مناسب کارمند اداری را به راحتی پیدا و انتخاب کنم.

حلقه مفقوده در تولید پوشاک نظارت است

وی با بیان اینکه حلقه مفقوده ما نظارت است، تصریح کرد: نظارت ها در این بخش بسیار مهم است و سوال اینجا است که آیا نظارتی بر بازار و تولید کنندگان وجود دارد؟ چرا مصرف کنندگان ناراضی هستند؟

اولاد قباد ادامه داد: احساس می شود در مد و لباس بیشتر دچار روزمرگی شدیم بطوری که الگوهای سنتی بسیار خوبی که برگرفته از تمدن ایرانی اسلامی است، بسیار کم در طراحی مانتوها می‌بینیم این درحالی است که فرهنگ غنی داریم که آمیخته شدن این فرهنگ ایرانی اسلامی در طراحی تمامی البسه و نه فقط مانتو باید وجود داشته باشد.

پوشاکی تولید شود که متناسب با درآمد مردم نیز باشد

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باید مانتوها و پوشاکی تولید شود که متناسب با درآمد مردم نیز باشد یعنی بسیاری از اقشار مردم بتوانند به راحتی لباس و مانتویی که نیاز دارند را از نظر کیفیت و رنگ پیدا و انتخاب کنند.

اولادقباد اظهار داشت: در فراکسیون زنان کمیته فرهنگی داریم که مسئول این کمیته سیده فاطمه ذوالقدر است؛ صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و قبادی رئیس کمیته  مد و لباس را دعوت کردیم و خانم هایی که در طراحی پوشاک مد و لباس برند هستند، دعوت شدند تا فردا به فراکسیون بیایند تا با یکدیگر به یک نتیجه‌ای برسیم که کجای کار نیاز دارد تا مجلس اقدامات لازم را انجام دهد. آیا در حوزه نظارت نیاز به ورود مجلس است یا وزارت ارشاد باید ورود کند و جلسه‌ای با تولیدکنندگان داشته باشند.

رونق تولید بدون جایگزینی واردات محقق نمی‌شود

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: شعار امسال رونق تولید است و این رونق تولید محقق نخواهد شد مگر با جایگزینی واردات؛ شعارمان باید تولیداتی باشد که با جایگزینی واردات اتفاق بیفتد یعنی به جای اینکه وارد کنیم، خودمان تولیدات با کیفیتی داشته باشیم که متناسب و مطلوب تمام اقشار جامعه باشد در غیر اینصورت رونق تولید محقق نخواهد شد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet