هدر موبایل
1398/04/29 17:15:22
سرویس اقتصادی
مقدسی:

پتانسیل آذر آب در تولید بویلر بلااستفاده مانده است

نماینده مردم اراک در مجلس معتقد است شرکت آذرآب ظرفیت بالایی در تولید بویلر دارد اما در شرایط فعلی از آن کمترین استفاده می‌شود، وزارت صمت باید اقدامات لازم برای واگذاری پروژه‌ها به این واحد تولیدی را انجام دهد.
پتانسیل آذر آب در تولید بویلر بلااستفاده مانده است نماینده مردم اراک در مجلس معتقد است شرکت آذرآب ظرفیت بالایی در تولید بویلر دارد اما در شرایط فعلی از آن کمترین استفاده می‌شود، وزارت صمت باید اقدامات لازم برای واگذاری پروژه‌ها به این واحد تولیدی را انجام دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907106255435136.jpg پتانسیل,آذر,آب,در,تولید,بویلر,بلااستفاده,مانده,است Icana

سیدمهدی مقدسی نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح آخرین وضعیت کارخانه صنایع آذراب، گفت: برای حل مشکلات این کارخانه جلسات منظمی با حضور نمایندگان مجلس، استاندار، سهامداران عمده کارخانه و مدیرعامل بانک کشاورزی برگزار شده است.

مهدی مقدسی در مناظره خانه ملت با عنوان حمل و نقل ریلی و مزیت های آن

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس افزود: کارخانه صنایع آذر آب برای گرفتن پروژه‌های بزرگ به صدور ضمانتنامه نیاز دارد اما به دلیل ناتوانی در این امر پروژه‌های بسیاری را از دست داده است، انتظار می‌رود بانک کشاورزی به عنوان سهامدار عمده همکاری‌های لازم را برای تامین ضمانت‌نامه انجام دهد.

حقوق اردیبهشت ماه پرسنل شرکت آذر آب پرداخت شده است اما به دلیل استعفای تعدادی از اعضای هیئت مدیره، مدیریت این واحد تولیدی در وضعیت بلاتکلیفی به سر می برد

بلاتکلیفی هیئت مدیره کارخانه آذر آب

وی اظهار کرد: حقوق اردیبهشت ماه پرسنل شرکت آذر آب پرداخت شده است اما به دلیل استعفای تعدادی از اعضای هیئت مدیره، مدیریت این واحد تولیدی در وضعیت بلاتکلیفی به سر می برد.

سهامداران آذر آب اشتیاقی برای تامین نقدینگی مورد نیاز کارخانه ندارند

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: سهامداران کارخانه آذراب برای تامین نقدینگی مورد نیاز و تزریق سرمایه اشتیاقی از خود نشان نمی‌دهند و بیشتر تمایل دارند سهام خود را در بورس واگذار کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن ادامه داد: بهتر است سهامداران آذر آب برای فروش سهام عجله نداشته باشند و پس از بهبود وضعیت این کارخانه اقدامات لازم برای فروش را در پیش گیرند.

مقدسی با بیان اینکه بانک کشاورزی باید اقدامات جامع تری برای رفع مشکلات آذرآب انجام دهد و فقط به دنبال فروش سهام خود در این کارخانه نباشد، تصریح کرد: سازمان خصوصی‌سازی باید تمام تلاش خود را به کار گیرد تا سهام آذر آب را به افرادی واگذار کند که از نظر مالی و فنی اهلیت داشته باشد.

وی با بیان اینکه مادامی که خریدار اهل از جمله مپنا برای خرید سهام آذر آب پیدا نشود، بانک کشاورزی باید حمایت‌های مناسبی از این شرکت انجام دهد، گفت: سهامداران عمده آذرآب باید سهام خود را در شرایط رونق عرضه کنند نه در شرایط فعلی.

ضرورت حمایت سهامداران از هیئت مدیره و مدیرعامل آذر آب

مقدسی با اشاره به ضرورت حمایت سهامداران از هیئت مدیره و مدیرعامل آذر آب، بیان کرد: مادامی که سهامداران انگیزه و حمایت لازم را نداشته باشند اعضای هیئت مدیره نمی‌توانند کارایی مناسبی از خود نشان دهند، سهامداران مکلف‌ند از تولید حمایت همه جانبه داشته باشند.

وی با اشاره به سفر رئیس قوه قضاییه به اراک، یادآور شد:  پس از بازگو کردن مشکلات مقرر شد؛ حمایت های قضایی لازم از پرونده‌های شرکت آذر آب صورت گیرد تا شرایط مناسبی برای برون رفت از مشکلات ایجاد شود.

ظرفیت بالای کارخانه آذر آب در تولید بویلر

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شرکت آذر آب ظرفیت بالایی در تولید بویلر دارد اما در شرایط فعلی از آن کمترین استفاده می‌شود، وزارت صنعت، معدن و تجارت باید اقدامات لازم برای واگذاری پروژه‌ها به این واحد تولیدی را انجام دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet