هدر اصلی
1398/04/31 09:46:53
سرویس سیاسی
میرزایی تاکید کرد:

عربستان توان پایان جنگ یمن را به صورت یک سویه ندارد

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت:عربستانی‌ها راهی را که رفتند اشتباه بود؛ یکی پاسخ ایران را ندادند و دیگر اینکه به سمت گسترش روابط با کشورهای فرامنطقه ای،خرید تسلیحات و به نوعی ارتباط آشکار با رژیم صهیونیستی رفتند.
عربستان توان پایان جنگ یمن را به صورت یک سویه ندارد رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت:عربستانی‌ها راهی را که رفتند اشتباه بود؛ یکی پاسخ ایران را ندادند و دیگر اینکه به سمت گسترش روابط با کشورهای فرامنطقه ای،خرید تسلیحات و به نوعی ارتباط آشکار با رژیم صهیونیستی رفتند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105863068235.jpg عربستان,توان,پایان,جنگ,یمن,را,به,صورت,یک,سویه,ندارد Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سخنرانی نماینده عربستان در سازمان ملل متحد درباره روابط دیپلماتیک با ایران،گفت: انتظار جمهوری اسلامی بوده که عربستانی ها پای میز مذاکره بیاید و از طریق گفت و گو برخی سوء تفاهم هایی که ایجاد شده و باعث وضعیت فعلی شده است را برطرف کند.

عربستانی‌ها با گسترش روابط با کشورهای فرامنطقه ای و خرید تسلیحات راه اشتباهی  را در پیش گرفتند

نماینده مردم ایلام، ایوان و چرداول درمجلس دهم شورای اسلامی افزود: عربستان باید وضعیت فعلی خود را به روابط حسنه و روابط متقابل تغییر دهد، عربستانی ها با توجه به محاسبات غلطی که داشتند، پاسخ جمهوری اسلامی ایران را ندادند؛ مسئولین جمهوری اسلامی در مقاطع و مناسبات مختلفی این پیام را منتقل کردند که ما آماده گفتگو و مذاکره برای حل مسئله هستیم، اما عربستانی ها پاسخ ایران را ندادند.

بیشتر بخوانید:

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به رفتار غلط سعودی ها مطرح کرد: عربستانی‌ها راهی را که رفتند اشتباه بود؛ یکی پاسخ ایران را ندادند و  دیگر اینکه به سمت گسترش روابط با کشورهای فرامنطقه ای، خرید تسلیحات و به نوعی ارتباط آشکار با رژیم صهیونیستی رفتند.

عربستان آمادگی برای تعامل دیپلماتیک با تهران را باید در عمل نشان دهد

میرزایی با اشاره به صحبت های نماینده عربستان در سازمان ملل و تاکید بر آمادگی برای تعامل دیپلماتیک با تهران، خاطرنشان کرد: موضعی که"عبدالله المعلمی" نماینده عربستان در سازمان ملل گرفته موضع خوبی است و اما باید ببینیم که در عمل این ها چه اقدامی را انجام می دهند.

وی با اشاره به موضوع جنگ یمن و تجاوزات عربستان مطرح کرد: همچنان عربستانی ها برخی مناطق یمن را به شدت بمباران کرده اند و باید صبر کرد و دید که در پاسخ این بمباران آیا یک حمله نهایی ایجاد می شود؟و یا بعد از این می خواهند بروند به سمت تجدیدنظر در محاسبات شان یا اینکه طبق محاسبات گذشته پیش می روند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عربستان توان کافی برای پایان دادن به جنگ در یمن براساس آنچه که گفته می شود، ندارد، مطرح کرد: عربستان سعودی توان کافی برای پایان جنگ را به صورت یک جانبه و یک سویه ندارد و بپذیرد که باید  پای میز مذاکره بیاید و از طریق مذاکره به این بحران یمن و شرایطی که ایجاد کردند ،پایان دهد.

وی با بیان اینکه هفته های آینده خیلی در محاسبات عربستانی ها تاثیرگذار است،مطرح کرد: به نظر می‌رسد اگر یمنی ها واکنش نشان بدهند این موضوع باعث بازنگری در محاسبات عربستان می شود و ما از این به بعد باید شاهد موضعگیری های مثل نماینده آنها در سازمان ملل باشیم که به دنبال تعامل هستند؛ ولی اگر با پاسخی مواجه نشوند،به نظر من احتمال دارد که روند فعلی و جنگ نظامی را ادامه بدهند.

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برداشت عربستانی ها این است که مراکز پهپادها و موشک های یمن را زده و از بین برده اند؛ اگر یمنی ها در روزها و هفته های آینده واکنش نشان دهند، به نظر می رسد سعودی ها که با استفاده از قدرت نظامی سعی می‌کنند موانع پیش رو  را بردارند،اما اگر علی‌رغم این بمباران شدید،با واکنش و مقابله به مثل یمنی ها مواجه شوند به این نتیجه می‌رسند که توان کافی برای پایان این بحران را ندارند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet