شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/04/31 09:47:57
سرویس سیاسی
جعفرزاده ایمن آبادی با انتقاد از عملکرد حقوقی دولت:

شکایت انگلیس از ایران در شورای امنیت خاصیتی ندارد

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس می گوید با وجود اینکه شکایت انگلیس از ایران فرمالیته است اما ایران باید از انگلیس و آمریکا به دلیل تخلفاتشان در خلیج فارس به سازمان ملل شکایت کند.
شکایت انگلیس از ایران در شورای امنیت خاصیتی ندارد نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس می گوید با وجود اینکه شکایت انگلیس از ایران فرمالیته است اما ایران باید از انگلیس و آمریکا به دلیل تخلفاتشان در خلیج فارس به سازمان ملل شکایت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201907102379283252.jpg شکایت,انگلیس,از,ایران,در,شورای,امنیت,خاصیتی,ندارد Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به شکایت انگلیس از ایران به شورای امنیت به دنبال توقیف نفتکش این کشور در تنگه هرمز، گفت: تصور می کنم ایران در حوزه حقوقی خوب عمل نمی کند، توقیف نفتکش برای ما هم اتفاق افتاد، مسئولان کشور برای رفع این اتفاق رایزنی کردند، در مقابل وقتی نفتکشانگلیس که به دلیل بهم زدن محیط زیست خلیج فارس توقیف شد، دست به شکایت زدند، در حالی که حضور نفتکش انگلیس خلاف قوانین دریایی بود.

عضو هیات رئیسه فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس ادامه داد: با مقایسه این دو مسئله به این نتیجه می رسیم که ایران باید شکایت می کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: اولین نقد بنده به دولت در این زمینه این است که حوزه حقوقی دولت چه در ریاست جمهوری و چه در وزارت امور خارجه ضعیف عمل کرد، متاسفانه در حوزه حقوقی همیشه در حالت دفاعی هستیم.

وی تاکید کرد: در مقابل وقتی قدری از حالت تدافعی خارج شده ایم و در منطقه ژست تهاجمی گرفته ایم، با هر کسی خلاف کرد برخورد کرده ایم شرایط  متغییر شد و فهمیدن ایران زندانی دست و پا بسته نیست.

دیپلماسی حقوقی دولت ضعیف عمل می کند

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عملکرد حقوقی دولت، بیان داشت: رسانه ها عملکرد دولت را در حوزه حقوقی نقد کنند تا این حوزه تقویت شود و فقط منتظر نشینند اتفاقی بیافتد سپس اقدام کنند.

این نماینده مجلس با اشاره به شکایت انگلیس از ایران در شورای امنیت سازمان ملل، گفت: اکنون که آنها پیش دستی کرده اند حداقل ما باید جدی تر برخورد و عدله های حقوقی ارائه کنیم، بسیاری از کارشناسان حقوقی درباره نفتکش انگلیس نظر داده اند نباید در مقابل تجاوز به حریم دریایی مان سکوت کنیم.

نفتکش

 

وی بیان داشت: انگلیسی ها چطور انتظار دارند وقتی نفتکش شان تجاوز می کند، به تذکرات بی توجه است و دستگاه ردیاب را خاموش می کند ایران سکوت کند، بنابراین اکنون که شکایتی مطرح است آنها باید پاسخ دهند در خلیج فارس چه کار می کردند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس با تاکید براینکه شکایت انگلیس فرمالیته است، اظهار داشت: با وجود فرمالیته بودن این شکایت ما باید دفاع حقوقی خوبی آماده کنیم و شکایت رسمی از انگلیس و آمریکا به دلیل تخلفات عدیده ای که در خلیج فارس دارند آماده کنیم، به نظر می رسد دیپلماسی حقوقی آنطور که شایسته و بایسته است از حقوق این کشور دفاع نمی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet