خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/04/30 10:41:18
سرویس صحن
در نشست علنی امروز:

نمایندگان با کلیات اصلاح آیین نامه داخلی مجلس موافقت کردند

نمایندگان مردم در مجلس با کلیات اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی موافقت کردند.
نمایندگان با کلیات اصلاح آیین نامه داخلی مجلس موافقت کردند نمایندگان مردم در مجلس با کلیات اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201904107054697649.jpg نمایندگان,با,کلیات,اصلاح,آیین,نامه,داخلی,مجلس,موافقت,کردند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 30 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی اصلاح آیین نامه داخلی با کلیات این طرح با 146 رأی موافق، 26 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 215 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

در ابتدا محسن کوهکن ریزی در ابتدا به عنوان رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس گزارشی درخصوص کلیات طرح ارائه کرد و گفت: کمیسیون آیین نامه فقط طرح هایی که شما نمایندگان برای اصلاح امور مربوطه، نحوه بهتر اداره کردن مجلس است رسیدگی می کند. کسانی که در این کمیسیون هستند و پیشنهاد می دهند از آنها دعوت می کنند چند جلسه بگذارند، با حوصله فرمایشات آنها را رسیدگی می کند. اکثر طرح ها که به این کمیسیون داده می شود، براساس تجربه و ایرادات و اشکالات که در احکام آیین نامه موجود است، ورود پیدا می کنند.

وی ادامه داد: در این اصلاحیه به کلیات اشاره می کنم، انشالله در جزئیات مورد به مورد بررسی می شود.  

همچنین محمود صادقی در مخالفت با اصلاح کلیات آیین نامه داخلی مجلس گفت: بخشی از اصلاحات مشخص نیست و این اصلاحات چه رهاوردی برای مجلس دارد. اصلاح مواد آیین نامه بازمی گردد به مجلس. هیات های تحقیق و تفحص باید بتوانند از کارشناسان دیوان محاسبات برای بررسی استفاده کنند. 

سیدناصر موسوی لارگانی نیز در موافقت با کلیات طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس گفت: باید آیین نامه محکم تر و تاثیرگذارتر باشد، از کمیسیون آیین نامه تشکر می کنم که در اصلاح آیین نامه تلاش وافری داشته تا مجلس کارآمدتری داشته باشیم. مجلسی که بتواند در رأس امور بودن را اثبات کند ، با وجود مصوبات مسئولان اجرایی به آن توجهی نمی کنند.

وی افزود: سوال از وزرا بسیار مهم است و همچنین سوال از رئیس جمهور برای مجلس بسیار مهم بود، اما مجلس یکسال منتظر رئیس جمهور بود.

حسینعلی حاجی دلیگانی نیز در مخالفت با کلیات طرح مذکور گفت: نمایندگان باید ضمه ای که بر گردنشان برای آیین نامه است، بپردازند. آیین نامه باید رعایت شود، در صورتی که ضمانتی برای اجرای مصوبات نیست. آنها که آیین نامه را امضا می کنند به سمت رئیس بودن می روند، اصلاح آیین نامه نباید به سمت محدود کردن نماینده برود. به طور مثال در گزارش شفاف سازی هنوز از کمیسیون بیرون نیامده است.

وی افزود: گزارش کمیسیون ها با تاخیر منتشر می شود و اصلاح آیین نامه انجام می شود ولی اجرایی نمی شود.

در ادامه سیدکاظم دلخوش اباتری در موافقت با کلیات طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس گفت: سوالات بسیاری در دستور کار قرار می گیرد ولی به عمر این مجلس نمی رسد و به بایگانی می رود، زمان بندی در آیین نامه رعایت نمی شود و کلیات وقتی به چرخه می افتد، رعایت نمی شود.

غلامرضا کاتب در پایان به تذکرات نمایندگان پاسخ داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet