هدر موبایل
1398/04/30 14:04:17
سرویس سیاسی
ابطحی:

تلاش دیپلماتیک پاریس برای حفظ برجام صرفا جنبه رسانه‌ای دارد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد تلاش های دیپلماتیک اروپایی ها برای حفظ برجام صرفا برای تولید خوراک رسانه ها است.
تلاش دیپلماتیک پاریس برای حفظ برجام صرفا جنبه رسانه‌ای دارد عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد تلاش های دیپلماتیک اروپایی ها برای حفظ برجام صرفا برای تولید خوراک رسانه ها است. https://cdn.icana.ir/d/019/201901109047766490.jpg تلاش,دیپلماتیک,پاریس,برای,حفظ,برجام,صرفا,جنبه,رسانه‌ای,دارد Icana

 سیدمحمدجواد ابطحی  در گفت‌ و گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در خصوص محور مکالمه تلفنی رؤسای جمهور ایران و فرانسه در خصوص شرایط حفظ و ادامه توافق برجام، گفت: رییس جمهور کشورمان از سال 83 تاکنون دیدارهای مختلفی با مقامات اروپایی داشته به خوبی می داند که فرانسوی ها نقش پلیس بد را در برجام بازی می کند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع فرانسوی هایی که نسبت به بنیه دفاعی و موشکی کشورمان موضوع گیری منفی می کنند، در زمان انعقاد برجام سنگ اندازی می کنند، در جنگ علیه یمنی ها کمک حال ائتلاف سعودی هستند، اقدام به نقض حقوق بشر می کنند، نمی توانند نقش تاثیرگذاری در استمرار توافقنامه مذکور داشته باشند.

تلاش برجامی رییس جمهور فرانسه فقط بر اساس روال دیپلماسی است

وی با اشاره به اینکه تلاش رییس جمهور فرانسه فقط بر اساس روال دیپلماسی است، ادامه داد: به عبارتی تنها هدف از گفتگوهای اخیر اروپایی ها استفاده ابزاری از این نشست ها برای تولید خوراک رسانه ها است تا از این طریق پیگیری و دیپلماسی برجامی را به افکار عمومی دنیا نشان دهند.

ترامپ مکرون

اروپا بیش از یکسال از کشورمان فرصت گرفت اما برای خنثی سازی تحریم ها اقدامی انجام ندادند

ابطحی گفت: باید یادآور شد اروپایی ها بیش از یکسال از کشورمان فرصت گرفتند اما علاوه بر اینکه نسبت به اقدام غیرقانونی آمریکایی ها موضوع گیری نکردند، حتی در خنثی سازی تحریم ها نیز اقدامی انجام ندادند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به عنوان مثال می توان به خروج شرکت خودروسازی پژو از کشورمان اشاره کرد که بیانگر نبود عزم جدی اروپایی ها برای حفظ روابط اقتصادی با ایران است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین به نظر نمی رسد اینستکس فعال شود و شاهد آتش بس در جنگ اقتصادی آمریکا علیه کشورمان باشیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رؤسای جمهور ایران و فرانسه در مکالمه تلفنی درباره مهمترین مسائل و موضوعات دوجانبه، منطقه ای و بین المللی با یکدیگر گفت‌وگو و بر ضرورت استمرار تلاش‌ها برای حفظ و ادامه توافق برجام تاکید کردند.

رئیس جمهور با بیان اینکه علی رغم مشکلات و کارشکنی ها معتقدیم طرفین باید از فرصت باقیمانده به خوبی استفاده و بهره برداری کرده و کارشناسان دوطرف با خلاقیت خود راهکارهای مناسبی را برای حفظ و ادامه برجام پیدا کنند، گفت: اروپا باید تلاشهای خود را در راستای تامین منافع مشروع ایران و ایجاد آتش بس در این جنگ اقتصادی آمریکا تسریع کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet