هدر اصلی
1388/07/19 12:05:00
سرویس صحن
دلخوش تاکید کرد

با تصویب لایحه، سالانه 20 درصد قیمت سوخت افزایش می یابد

**سخنگوی کمیسیون ویژه اظهار داشت: براساس لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها قیمت انرژی و حامل‌های آن ۲۰ درصد در سال افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگارخانه ملت، کاظم دلخوش نماینده صومعه‌سرا اظهار داشت: درسال 86 نرخ رشد انرژی 6/10 تولید 06/9 دهم انرژی در کشور بوده است در حالی که در تمام دنیا رشد مصرف انرژی رو به کاهش داشته است و ما افزایش داشته‌ایم.

وی گفت: در این لایحه آیا ثروتمند و فقیر هر دو باید به یک میزان از منابع انرژی استفاده کنند یا این که به یک تعادل برسانیم که به عدالت نزدیک شود.

دلخوش خاطر نشان کرد: افزایش قیمت حامل های انرژی بر مبنای تصمیم کمیسیون، سالانه 20 درصد است، در حالی که در حال حاضر 10 درصد افزایش قیمت را داریم.

وی افزود: در کلیات این طرح مجلس باید پای برنامه چهارم بایستد اما در جزئیات کلیدی نقایص وجود دارد که در بررسی نهایی به آنها توجه می‌کنیم.

دلخوش گفت: آنچه قرار است براساس مصوبه کمیسیون ویژه انجام شود حمایت از تولید در بخش صنعت و کشاورزی است. 20 درصد در این لایحه به این امر اختصاص یافته است.

سخنگوی کمیسیون ویژه خاطر نشان کرد: ما دغدغه نمایندگان را در اجرای شیب ملایم اجرای لایحه دیده‌ایم.

وی افزود: در بحث صادرات جهانی و واردات آیا قرار نیست ما به WTO بی‌توجه باشیم آیا با اقتصاد جهانی ما می‌توانیم کار کنیم. بیش از 100میلیارد دلار نقش صادرات و وارداتی در دنیا داریم.

نماینده صومعه سرا خاطر نشان کرد: اگر به فقراو نیازمندان توجه دارید به کلیات رای دهید و بعد نقطه نظرات خود را در جزئیات بفرمایید.

وی افزود: به نظرات تخصصی کمیسیون ویژه اعتماد کنید و به کلیات این لایحه رای دهید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet