پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/19 14:03:00
سرویس صحن
ابوترابی فرد تاکید کرد

پرونده اختلاف حساب بین خزانه و شرکت نفت بسته نشده است

**نایب رییس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده ورامین گفت: اختلاف حساب بین شرکت‌های تابعه وزارت نفت و خزانه کل حل نشده و در دیوان محاسبات درحال بررسی است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سید حسین نقوی در جلسه‌علنی روز یکشنبه با استناد به ماده 23 آیین‌نامه داخلی مجلس اظهار داشت: سال گذشته گزارشی از دیوان محاسبات در صحن‌علنی مجلس قرائت شد که در آن گزارش اعلام شده بود یک میلیارد دلار از درآمدهای نفتی در محاسبات مفقود شده است.

وی افزود: آن زمان بعضی از نمایندگان تذکر دادند که این گزارش اعلامی است نه استنادی و باید قضات دیوان گزارش را بررسی و استنادی ارائه کنند.

نماینده ورامین خاطر نشان کرد: الان مسئولان دیوان محاسبات اعلام کرده‌اند که پرونده یک میلیارد دلار مختومه شده و هیچ اختلاف حسابی وجود نداشته و حساب مالی دولت کاملا درست است.

نقوی گفت: سئوال ما این است که عوارض طرح این گزارش و اتهاماتی که به دولت وارد شد و سوء استفاده بعضی از جریانات برای تضعیف دولت را چه کسی باید جبران کند؟

محمد حسن ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه‌علنی را برعهده داشت در پاسخ اظهار داشت: حسابرسان دیوان محاسبات به اختلاف حساب بین شرکت‌های تابعه وزارت نفت، بانک مرکزی و خزانه رسیده بودند و این مسئله در هیات عمومی دیوان محاسبات که بالاترین مقام دیوان است با حضور آقای رحیمی رییس وقت دیوان محاسبات بررسی و تایید و در گزارش تلفیق بودجه به صورت طبیعی ذکر می‌شود.

وی افزود: بعد از گزارش تفریغ بودجه،‌ این موضوع در دادسرای دیوان مورد بررسی قرار گرفت و در بررسی‌های انجام شده اختلاف حساب بین شرکت‌های تابعه وزارت نفت و بانک مرکزی بر اسناد ابرازی برطرف شد اما در مورد اختلاف حساب بین شرکت‌‌های تابعه وزارت نفت و خزانه‌ کل این هنوز مورد بررسی است و نتیجه در آینده اعلام خواهد شد.

نایب رییس مجلس یادآور شد: بارها تاکید شده که گزارش دیوان به معنای آن نبوده که این مبلغ مفقود شده و روشن بوده که این رقم هزینه‌شده منتهی در مورد نحوه هزینه و اختلاف حساب‌ها بررسی‌ صورت گرفت و خوشبختانه اسنادی که شرکت‌های وابسته به وزارت نفت ابراز کردند، اقناع کننده بوده است.      

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet