خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/04/30 17:08:55
سرویس اقتصادی
حسن نژاد مطرح کرد:

کاهش ریسک مولفه موثر در هدایت سرمایه گذاری به بورس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس راهکارهای تقویت بازار سرمایه را تشریح کرد.
کاهش ریسک مولفه موثر در هدایت سرمایه گذاری به بورس عضو کمیسیون اقتصادی مجلس راهکارهای تقویت بازار سرمایه را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201805101486964750.jpg کاهش,ریسک,مولفه,موثر,در,هدایت,سرمایه,گذاری,به,بورس Icana

محمد حسن نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره راهکارهای تقویت بازار سرمایه گفت: باید توجه شود که اگر بخش خصوصی این اطمینان را داشته باشد که دولت در بازار بورس دخالت نمی کند، وارد بازار سرمایه می شود به طور مثال تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها یا جابه جایی نرخ دلار روی روند سرمایه گذاری در بازار سرمایه موثر است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شفافیت در شناسایی سود سهام، نکته بسیار مهمی در روند جذب سرمایه گذار برای بازار بورس است که باید شفافیت فعلی بازار سرمایه ارتقاء یابد.

حسن نژاد در این رابطه افزود: نباید اجازه داده شود معاملات صوری در بورس اتفاق بیفتد و نکته دیگر اینکه باید از تمامی ابزارهای مالی استفاده کرد به طور مثال ابزار کم ریسک تر برای سرمایه گذاری در بورس تعریف شود.

بررسی نقش سواد مالی در تقویت بازار سرمایه

نماینده مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به طور مثال امکان دارد کسی به دلیل نداشتن سواد مالی کافی نتواند وارد بازار بورس شود اما در صورت تقویت صندوق های سرمایه گذاری می توان به جذب سرمایه گذار بیشتر کمک کرد.

حسن نژاد تاکید کرد: رشد شاخص بورس به تنهایی نمی تواند ملاکی برای عملکرد مثبت بازار سرمایه باشد و در صورتی می توان گفت که بازار سرمایه عملکرد مناسبی دارد که تامین مالی بخش مهمی از تولید از طریق بورس انجام شود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بازار سرمایه در زمان مدیریت آقای عبده تبریزی به معنی واقعی راه افتاد و در زمان مدیریت آقای صالح آبادی تثبیت شد و در زمان مدیریت آقای شاپور محمدی نیز عملکرد مناسبی دارد اما باید تلاش شود تا به نقطه ایده آل دست یابیم.

خبرنگار؛ علی اصغر نظامپور 

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet