هدر موبایل
1398/04/31 16:33:00
سرویس اقتصادی
عثمانی با تاکید بر هدایت نقدینگی های خرد به بازار سرمایه مطرح کرد:

تاثیر مثبت معافیت مالیاتی بر معاملات عمده در بورس

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، کنترل جذابیت بازارهای رقیب بازار سرمایه را در هدایت نقدینگی به بورس موثر دانست.
تاثیر مثبت معافیت مالیاتی بر معاملات عمده در بورس نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، کنترل جذابیت بازارهای رقیب بازار سرمایه را در هدایت نقدینگی به بورس موثر دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201902109348369453.jpg تاثیر,مثبت,معافیت,مالیاتی,بر,معاملات,عمده,در,بورس Icana

محمدقسیم عثمانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره وضعیت بازار بورس، گفت: به طور طبیعی حرکت نقدینگی به سمت بورس نکته مثبتی است اما باید این کار اصولی انجام شود.

این عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دائمی شدن معافیت مالیاتی معاملات سهام می تواند روی تقویت بازار سرمایه تاثیر مثبت داشته باشد اما باید توجه شود این نوع معافیت مالیاتی روی خرید و فروش های خرد سهام خیلی تاثیرگذار نیست و بیشتر روی حجم های عمده معاملات سهام در بورس موثر است.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی افزود: در صورتی که جذابیت بازارهای رقیب بازار سرمایه کم باشد به طور اتوماتیک بخش قابل توجهی از نقدینگی های خرد به سمت بازار بورس روانه می شود.

عثمانی تصریح کرد:اگر شرایط به نحوی شود که نقدینگی های خرد به سمت بورس هدایت شود تا از آن طریق در اختیار بخش تولید قرار بگیرد می توان گفت اتفاق خوبی در اقتصاد افتاده است.

وی درباره تاثیر سواد مالی در هدایت نقدینگی به بورس گفت: طبیعی است که سواد مالی می تواند به تقویت بازار بورس کمک کند اما مشکل بورس کشور ما، تنها نداشتن سواد مالی نیست چرا که خیلی وقت ها تحلیل های اقتصادی با روند اقتصادی بازار سرمایه متفاوت است.

این نماینده مردم در دوره دهم مجلس شورای اسلامی یادآور شد: با کنترل بازارهای رقیب بازار بورس می توان بخش قابل توجهی از نقدینگی های خرد را به سمت بورس سوق داد، در خصوص معافیت معاملات بورس از مالیات بر عایدی سرمایه نیز می توان گفت برای تقویت این بازار فعلا می توات بخش بورس را از موضوع مالیات بر عایدی سرمایه معاف کرد تا بازار سرمایه تقویت شود./

خبرنگار؛ علی اصغر نظامپور 

پایان پیام  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet