هدر موبایل
1398/04/31 11:59:42
سرویس فرهنگی
معاون امور مجلس آستان قدس رضوی:

وجود پیوست‌های فرهنگی در طرح‌ها و لوایح سرنوشت ملت را تغییر می‌دهد

ملک‌محمدی بابیان‌اینکه توجه به حوزه فرهنگی باید زیربنای فعالیت‌ها در حوزه‌های سیاسی، علمی، اجتماعی، اقتصادی قرار گرفته و روح و حقیقت تمام کمیسیون‌های تخصصی مجلس باشد، تاکیدکرد که وجود پیوست‌های فرهنگی در همه طرح‌ها و لوایح می‌تواند سرنوشت ملت را تغییر دهد.
وجود پیوست‌های فرهنگی در طرح‌ها و لوایح سرنوشت ملت را تغییر می‌دهد ملک‌محمدی بابیان‌اینکه توجه به حوزه فرهنگی باید زیربنای فعالیت‌ها در حوزه‌های سیاسی، علمی، اجتماعی، اقتصادی قرار گرفته و روح و حقیقت تمام کمیسیون‌های تخصصی مجلس باشد، تاکیدکرد که وجود پیوست‌های فرهنگی در همه طرح‌ها و لوایح می‌تواند سرنوشت ملت را تغییر دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907101985035713.jpg وجود,پیوست‌های,فرهنگی,در,طرح‌ها,و,لوایح,سرنوشت,ملت,را,تغییر,می‌دهد Icana

حسن ملک‌محمدی نایب رئیس کارگروه فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه این کارگروه با هدف تبادل نظر در مورد طرح‌ها و لوایحی که در کمیسیون فرهنگی بررسی می‌شود، تشکیل شده در تشریح جزییات فعالیت‌های آن، گفت: در این کارگروه پیشنهاداتی به رییس کمیسیون فرهنگی ارائه داده و تجربیاتی که از کمیته میراث فرهنگی و گردشگری فعال در دوره هشتم مجلس کسب کردم را نیز در جهت شناسایی ظرفیت‌ها و شکوفایی استعدادها در بخش‌های مختلف فرهنگی ارائه می‌دهم.

معاون امور مجلس آستان قدس رضوی، با یادآوری اینکه همزمان با فعالیت در این کارگروه فرهنگی در کمیسیون فرهنگ و هویت ملی نیز عضویت دارد، ادامه داد: در این کمیسیون برخی اعضای ادوار که عضو دولت‌ بوده و در سمت‌هایی همچون وزیر آموزش و پرورش یا روسای شبکه‌های مختلف صداو سیما یا هیأت علمی دانشگاه‌ها فعالیت داشته یا دارند، عضویت داشته و راهکارهایی را در جهت اعتلای حوزه فرهنگی ارائه می‌دهند.

توجه به حوزه فرهنگی باید زیربنای همه فعالیت‌ها در مجلس باشد

ملک‌محمدی یادآور شد: آنچه مسلم است توجه به حوزه فرهنگی باید زیربنای همه فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی، علمی، اجتماعی، اقتصادی و روح و حقیقت همه کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی باشد، چرا که وجود پیوست‌های فرهنگی در تمام طرح‌ها و لوایح می‌تواند سرنوشت این ملت را تغییر دهد.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: متأسفانه در شرایط کنونی دستگاه‌های فرهنگی کوتاهی می‌کنند، ضمن اینکه قرار بود قانون صدا و سیما که بررسی بخش‌هایی از آن در دوره هشتم مجلس کلید خورد، در دوره دهم بررسی‌ و نهایی شود، اما فرآیند آن قابل قبول نیست.

مسئولان باید در جهت مهندسی فرهنگی نظام، گامهای بلندی بردارند

وی تاکید کرد: همه دستگاه‌های فعال در حوزه فرهنگی اعم از وزارت خارجه که دارای دیپلماسی فرهنگی است، همچنین سازمان فرهنگ و ارتباطات، مجمع جهانی اهل بیت، تقریب بین‌المذاهب، وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، علوم و ورزش و جوانان، نهادها، ارگان‌ها، سازمان‌های مختلف همچون صدا و سیما و ... باید به صورت جهادی با تفکر عاشورایی به صورت شبانه‌روزی در جهت تعالی فرهنگ جامعه و مهندسی فرهنگی نظام، گامهای بلندی بردارند.

تهاجم فرهنگی در قالب تحمیل کنوانسیون‌های بین‌المللی بروز پیدا می‌کند

ملک‌محمدی عنوان کرد: اگر فرهنگ جامعه اصلاح شود به طور قطع رانت‌خواری، رشوه خواری، حقوق‌های نجومی، تصویب کنوانسیون‌هایی که تراوش فکری 4 نفر خارجی‌نشین و یا نتیجه افکار ناقص بعضی از مجامع بین‌المللی است همچون FATF و سند 2030 و بررسی طرح‌های مشابهی که موجب تحمیل زحمت به مسئولان نظام می‌شود، از بین خواهد رفت.

وی تصریح کرد: اگر فرهنگ جامعه رشد پیدا کند باعث تربیت انسان‌های بابصیرتی می‌شود که می‌توانند نقشه دشمن را در آینده پیش‌بینی کنند، چرا که دشمنان تمام وجه همت خود را معطوف می‌کنند تا در حوزه‌هایی همچون برگزاری انتخابات با هدف کاهش مشارکت مردمی یا با متهم کردن مسئولان نظام فضای بدبینانه و ناامیدی در جامعه ایجاد کنند، کما اینکه ناکارآمد نشان دادن مجلس نیز در این راستا صورت گرفته است.

ملک‌محمدی خاطرنشان کرد: ما باید مجلسی مقتدر، با انگیزه، علوی و قدرتمند که در رأس نظام و تراز جمهوری اسلامی ایران باشد، ایجاد کنیم که بتواند گره‌ها را باز کرده و مشکلات را حل کند و در مقابل استکبار جهانی با قدرت بایستد تا همان طور که دشمن در مسائل نظامی جرأت نمی‌کند به ایران حمله کند، جرأت نکند از ایران درخواست کند که به بهانه تصویب برخی لوایح به کشور نفوذ پیدا کند و به اهدافش برسد، بنابراین مسئله فرهنگ از اهمیت بسزایی برخوردار است و در واقع نسبت به جامعه همچون روح برای بدن است.

وی گفت: ما نیازمند فرهنگی بر مبنای غدیر، عاشورا و انتظار هستیم که خروجی آن ولایتمداری است، فرهنگ مقاومت، شهادت‌طلبی، استکبارستیزی و فرهنگ انتظار که کشور را در مقابل سونامی تحمیل فرهنگ دشمنان که از طریق شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی مورد تهدید قرار می‌دهد، در امان نگه دارد.

معاون امور مجلس آستان قدس رضوی، بیان کرد: ما باید با استفاده از تکنولوژی، خلاقیت و نوآوری‌ فرهنگ خود را به دیگر کشورها منتقل کرده و تهدید دشمنان را خنثی کنیم، کما اینکه موشک نقطه زن سپاه قدرتمند ایران با ساقط کردن پهپاد پیشرفته جاسوسی آمریکا که 220 میلیون دلار و معادل 18جت بمب‌افکن آمریکا بود، عظمت ملت را به نمایش گذاشت، بنابراین ما می‌توانیم در مسائل فرهنگی هم گوی سبقت را از همه ملت‌ها برباییم، ضمن اینکه باید تلاش کنیم تا فرهنگ کار، حمایت از تولید ملی و بالا بردن کیفیت کالاهای ایرانی همراه با فرهنگ اسلامی در کشور نهادینه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet