هدر موبایل
1398/04/31 10:44:44
سرویس صحن
کریمی قدوسی در تذکر شفاهی:

مواضع‌ام همواره علیه فتنه، نفوذ و فساد بوده است/ در سخنرانی تربت جام از هیچ نماینده‌ای اسم نیاوردم

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس با اشاره به اظهارات رحیمی جهان‌آبادی نماینده تربت جام علیه وی، گفت: اظهارات من براساس وظایف نمایندگی‌ام بوده و در سخنرانی تربت جام از هیچ نماینده‌ و مسئولی اسم نبردم.
مواضع‌ام همواره علیه فتنه، نفوذ و فساد بوده است/ در سخنرانی تربت جام از هیچ نماینده‌ای اسم نیاوردم نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس با اشاره به اظهارات رحیمی جهان‌آبادی نماینده تربت جام علیه وی، گفت: اظهارات من براساس وظایف نمایندگی‌ام بوده و در سخنرانی تربت جام از هیچ نماینده‌ و مسئولی اسم نبردم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104214293671.jpg مواضع‌ام,همواره,علیه,فتنه،,نفوذ,و,فساد,,بوده,است/,در,سخنرانی,تربت,جام,از,هیچ,نماینده‌ای,اسم,نیاوردم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،جواد کریمی قدوسی در نشست علنی امروز (دوشنبه ،31 تیرماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر  و قردانی از نیروی دریایی سپاه برای سیلی محکمی که به نیروی دریایی انگلیس زد که حتی شیفتگان داخلی را نیز آزرد،  در واکنش به نطق روز گذشته جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده تربت جام و ایراد اتهاماتی به وی،گفت: بنده ایشان را نمی‌شناختم و در روز اول پس از آغاز مجلس به حرم امام (ره) رفتیم، زمانی که در انتهای صف نشسته بودم، نزد من آمده و خودشان را معرفی کردند و گفت آقای کریمی! همه از شما می ترسند و می گویند اگر کریمی به کسی گیر بدهد تا موتورش را پیاده نکند، او را رها نمی‌کند. گفتم این اشتباه است، اگر بگویند مردم به کسی در انقلاب گیر بدهند، موتورش را پیاده می‌کنند، درست گفته اند. اگر بنده را هم دست آموز و پرورش یافته این مکتب می‌دانند، آن هم حرف غلطی نیست.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقاد تند رحیمی جهان آبادی در جلسه روز گذشته گفت: ایشان فرمودند که شما چه کاره هستید که به رئیس جمهور، وزرا و نمایندگان مجلس اعتراض می‌کنید، به شهر تربت جام آمدید و به مردم گفتید نماینده شما انقلابی نیست، نامه جمع کنید تا رد صلاحیت شود، این صحبت‌های دیروز آقای جهان آبادی است که در پاسخ باید بگویم من و شما از رئیس‌جمهور و وزیر سؤال می‌کنیم و این موضوع به کسی ربطی ندارد، چرا که براساس وظایف نمایندگی‌مان است و الان هم کشور دچار بحران شده و باید به وظیفه خود عمل کنیم.

وی با اشاره به این بخش‌ از صحبت‌های رحیمی جهان آبادی مبنی بر اینکه به تربت جام رفته‌ام، افزود: بنده به دعوت ستاد یادواره شهید تراز انقلاب، نماینده دوره اول مجلس شورای اسلامی از شهر تربت جام، شهید اکبر دهقان که عکس اول مجلس متعلق به ایشان است. بنابراین از بنده درخواست کردند تا در خصوص نماینده تراز انقلاب صحبت کنم و بنده هم تمام صحبت‌هایم را در فضای مجازی منتشر کردم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  در اظهاراتم از هیچ نماینده یا مسئولی اسم نیاوردم و براساس فرامین بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) به ویژگی‌های نمایندگی در مجلس اشاره کردم.نماینده‌ای که از تریبون مجلس، فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی را به فروپاشی جمهوری اسلامی به دلیل گرسنگی مردم تطبیق می دهد، در حالی که امام (ره) فروپاشی شوروی را ناشی از مقابله آن با دین می‌دانست. نماینده‌ای که نطق می‌کند و از جریان باستان‌گرایی دفاع می‌کند، لیاقت نمایندگی مجلس را ندارد، در حالی که درحکومت اسلامی حق نداریم به غیر از اسلام، موضوع دیگری را مطالبه کنیم. 

این نماینده مردم در مجلس دهم با تأکید بر اینکه سما در کلاس کار بنده نیستید  و همه می‌دانند اولویت‌هایم چه چیزهایی است، افزود: مواضعم همواره علیه  فتنه و سران فتنه، نفوذ و سران نفوذ، فساد و سران فساد، خیانت و سران خیانت بوده است و در طول این مدت مخالفت کرده‌ام با کسانی که مخفیانه با سفیر انگلیس جلسه می‌گذارند خطاب من با کسانی است که با سفیر انگلیس جلسه می‌گذارند و مورد خطاب آیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هستند.

وی با اشاره به اظهارات عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر اینکه نمایندگان مجلس فعلی را براساس فساد اخلاقی، فساد مالی و مواضع آنها علیه حاکمیت جمهوری اسلامی مورد بررسی قرار می‌دهند، گفت:‌هر کسی که در این مجلس و در سطح نظام به این تفکیک الهی عمل نمی‌کند انتظاری از وی هم نباید داشت. 

کریمی قدوسی خاطر نشان کرد: بنده به هیچ جایی وصل نبوده و از هیچ جایی خبری دریافت نمی‌کنم و صرفاً بر اساس ارزیابی‌های شخصی موضع‌گیری می‌کنم و آنچه را که آقای رحیمی جهان آبادی در رابطه با بنده بیان نمودند حدیث نفس خودشان است. شما اینچنین ویژگی‌هایی دارید که به بنده نسبت دادید. تاکنون هیچ ادعایی نسبت به سابقه خود در دوران دفاع مقدس نداشته و هیچ مزدی در این خصوص طلب نکردم. شما می‌توانید از آقای کرم‌پور نماینده فیروزآباد در رابطه با بنده سوال کنید که بنده را چگونه دیدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: گویا به آقای رحیمی جهان آبادی وعده سفارت ایران در افغانستان را داده اند. به او با اطمینان عرض می‌کنم که شما نه گندم کابل را خواهید خورد و نه عدسی مجلس یازدهم را./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet