هدر موبایل
1398/05/01 16:02:52
سرویس اقتصادی
قربانی:

ساخت کارخانه آلومینیوم جاجرم ارزش افزوده محصولات را بیش از ۵ برابر افزایش داد

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس معتقد است پودر آلومینیوم تُنی ۴۰۰ دلار فروخته می‌شد اما پس از ساخت کارخانه،شمش آلومینیوم جاجرم این رقم به بیش از ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار یعنی بیش از ۵ برابر فروخته می‌شود.
ساخت کارخانه آلومینیوم جاجرم ارزش افزوده محصولات را بیش از ۵ برابر افزایش داد عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس معتقد است پودر آلومینیوم تُنی ۴۰۰ دلار فروخته می‌شد اما پس از ساخت کارخانه،شمش آلومینیوم جاجرم این رقم به بیش از ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار یعنی بیش از ۵ برابر فروخته می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201907104693585636.jpg ساخت,کارخانه,آلومینیوم,جاجرم,ارزش,افزوده,محصولات,را,بیش,از,۵,برابر,افزایش,داد Icana

علی قربانی نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید آلومینیوم در کشور، گفت: کارخانه شمش آلومینیوم جاجرم به تازگی با ۹۴ میلیون یورو اعتبارات ارزی و ۲ هزار میلیارد ریال (معادل ۲۰۰ میلیارد تومان) با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه در مجلس شورای اسلامی افزود: پیش از اینکه کارخانه شمش آلومینا راه‌اندازی شود، جاجرم تنها پودر آلومینیوم تولید کرده و علاوه بر تامین نیاز داخلی بخشی از آن به خارج از کشور صادر می‌شد.

وی اظهار کرد: پودر آلومینیوم تُنی ۴۰۰ دلار فروخته می‌شد اما پس از ساخت کارخانه شمش به بیش از ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار یعنی بیش از ۵ برابر فروخته می‌شود.

در فاز اول کارخانه شمس آلومینیوم سالانه ۴۰۰ هزار تُن شمش آلومینیوم تولید می‌شود که با قیمت فعلی حدود ۸۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد و ۱۵ درصد این مبلغ سود است

تولید سالانه ۴۰۰ هزار تُن شمش آلومینیوم در فاز اول کارخانه شمش آلومینیوم جاجرم

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساخت کارخانه شمش آلومینیوم جاجرم ارزش افزوده محصولات را بیش از ۵ برابر افزایش داده است، اضافه کرد: در فاز اول سالانه ۴۰۰ هزار تُن شمش آلومینیوم تولید می‌شود که با قیمت فعلی حدود ۸۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد و ۱۵ درصد این مبلغ سود است.

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان کرد: با راه اندازی فاز دوم و سوم این کارخانه تا ۱۲۰ هزار تن شمش آلومینیوم سالانه تولید می‌شود.

صادرات شمش آلومینیوم در دستور کار کارخانه شمس جاجرم قرار دارد

قربانی با بیان اینکه آلومینیوم یکی از بزرگترین صنایع استراتژیک کشور است، تصریح کرد: صادرات شمش آلومینیوم در دستور کار این کارخانه قرار دارد.

وی گفت: هرچه صنایع پایین دست بیشتری در حوزه آلومینیوم ساخته شود ارزش افزوده و اشتغال زایی بیشتری نیز برای کشور فراهم می‌شود.

ضرورت بازاریابی برای آلومینیوم تولید داخل در بازارهای جهانی

این نماینده مردم گفت: ایران بیستمین کشور در تولید آلومینیوم است، امیدواریم هرچه سریع‌تر اقدامات لازم برای بازاریابی در بازارهای جهانی برای محصولات کارخانه شمش آلومینیوم فراهم شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار کرد: معدن بوکسیت در جاجرم است و تا امروز در این منطقه تنها پودر آلومینیوم تولید می‌شد که پس از ساخت کارخانه شمش محصولات تولیدی تغییر کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet