هدر موبایل
1398/04/31 17:20:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی:

شکایت لندن از تهران در شورای امنیت راه به جایی نمی برد

عضو فراکسیون امید مجلس می گوید که شکایت انگلیس از توقیف نفتکش در تنگه هرمز به سازمان ملل راه به جایی نمی برد.
شکایت لندن از تهران در شورای امنیت راه به جایی نمی برد عضو فراکسیون امید مجلس می گوید که شکایت انگلیس از توقیف نفتکش در تنگه هرمز به سازمان ملل راه به جایی نمی برد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903100622340490.jpg شکایت,لندن,از,تهران,در,شورای,امنیت,راه,به,جایی,نمی,برد Icana

علی ابراهیمی عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به شکایت انگلیس از ایران در شورای امنیت سازمان ملل برای توقیف نفتکش گفت:در اروپا انگلستان جزو هماهنگ ترین کشورها با آمریکا است، این کشور با صراحت و افتخار اعلام می کند که با سیاست های آمریکا هماهنگ است، کشورهای اتحادیه اروپا از بدعهدی آمریکا ناراحت هستند چرا که قرارداد بین المللی چند جانبه که با سال ها تلاش انجام شده بود با رفتار غیر دیپلماتیک و غیرقانونی آمریکا بهم خورده است.

عضو فراکسیون امید در مجلس ادامه داد: با توجه به روحیه استکباری انگلستان و هماهنگی با آمریکا بعید نبود تحریکات این گونه در منطقه انجام دهند تا هماهنگی بین ایران و اروپا را بهم بزند.

نماینده مردم شازند در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به تغییر اجماع جهانی، اظهار داشت: ایران خوشبختانه در جامعه بین الملل مقبولیتی را کسب کرده است و توانسته ایم اجماعی که علیه ما بود بردایم از سوی دیگر تقریبا اجماع جهانی به دلیل تصمیمات یکجانبه ترامپ، علیه آمریکا شکل بگیرد.

وی تاکید کرد: انگلستان ماموریت برهم زدن همکاری دو جانبه بین ایران و اروپا را به شکلی انجام می دهد تا ضمن برهم خوردن همکاری، امیدی به حفظ برجام ایجاد نشود، از این رو با نفتکش خود تحرکاتی در خلیج فارس انجام می دهد.

ابراهیمی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به توقیف نفتکش گریس یک اظهار داشت: نباید توقیف این دو نفتکش را با هم مقایسه کرد، هر چند که همه می دانند توقیف نفتکش انگلیسی اقدام تلافه جویانه بود با این حال توقیف نفتکش انگلیس بر اساس گزارش سازمان کشتیرانی و تخلف از قوانین دریانوردی بوده بنابراین شکایت انگلیس در سازمان ملل راه به جایی نمی برد.

نفتکش انگلیسی توقیف شده

 

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس تاکید کرد: در سرنگونی پهپاد و توقیف نفتکش انگلیس کاملا موضعات قانونی و بین المللی را رعایت شده است، بنابراین شکایت انگلیس اثری نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، لندن با ارسال نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد، از ایران به دلیل توقیف نفتکش انگلیسی در خلیج فارس شکایت کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet