هدر اصلی
1398/05/03 21:26:19
سرویس سیاسی
جعفرزاده ایمن‌آبادی:

عرب ها از توهین های ترامپ خسته شده اند

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس می گوید:عربستان سعودی به جای اینکه سرباز بی جیره و مواجب آمریکا در منطقه  و در داخل کشور خودش باشد،به امنیت منطقه فکر کند.
عرب ها از توهین های ترامپ خسته شده اند نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس می گوید:عربستان سعودی به جای اینکه سرباز بی جیره و مواجب آمریکا در منطقه  و در داخل کشور خودش باشد،به امنیت منطقه فکر کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902104079080437.jpg عرب,ها,از,توهین,های,ترامپ,خسته,شده,اند Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سخنرانی نماینده عربستان در سازمان ملل متحد درباره روابط دیپلماتیک با ایران،گفت: عامل جنگ یمن خود عربستان سعودی بوده است،حالا سخنرانی می کنند و می گویند جنگ یمن تمام شود.

نماینده مردم رشت در مجلس افزود:عربستان سعودی به جای اینکه سرباز بی جیره و مواجب آمریکا در منطقه  و در داخل کشور خودش باشد،به امنیت منطقه فکر کند.

بیشتربخوانید:

 

ما همیشه به دنبال صلح و رفع تنش در منطقه هستیم

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی کشوری، اثرگذار و قدرتمند در منطقه و کشوری است که در خاورمیانه هیچگاه به دنبال ایجاد چالش و ناامنی نبوده است، مطرح کرد: اینکه عربستان از روابط دیپلماتیک با تهران صحبت کرده، ایران از این موضوع استقبال می‌کند و همیشه ما به دنبال صلح و رفع تنش در منطقه هستیم و به دنبال ایجاد روابط دیپلماتیک با دنیا مخصوصا در اولویت با کشورهای همسایه و کشورهای اسلامی هستیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم  بابیان اینکه سعودی‌ها باید بپذیرند که در رفتاری که با ایران به عنوان یک کشور اسلامی کشور اثرگذار و قدرتمند در منطقه انجام می دهند، باید تجدیدنظر کنند، تاکید کرد: عربستان سعودی باید از بمباران کودکان و مردم بیگناه یمن دست بکشد و پس از آن برای ایجاد ارتباط با دیگر کشورهای اسلامی منطقه از جمله جمهوری اسلامی تلاش کند.

چرخش و عقلانیت در رفتار سعودی ها دیده می شود

وی با بیان اینکه ایران کشوری است که می‌تواند در کنار کشورهای منطقه، به صلح و ثبات پایدار در منطقه کمک کند، خاطرنشان کرد: عربستان سعودی باید برای ایجاد روابط دیپلماتیک گام  عملی بردارند، ارتباط با عربستان برای کشور ما اهمیت ویژه و خاصی ندارد و ما هرگز تمایل به تنش نداریم، ولی متاسفانه طی چند سال گذشته شیطان بزرگ عرب ها را فریب داده است.

عضو هیات رئیسه فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس تصریح کرد: از این سخنرانی این موضوع را دریافت کرده ام که ظاهراً عرب ها از توهین های ترامپ خسته شده اند و در بین مردم احساس حقارت می کنند و به نوعی یک چرخش و عقلانیت در رفتارشان دیده می شود و امیدوارم این موضوع تحقق پیدا کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet