هدر موبایل
1398/04/31 16:37:00
سرویس سیاسی
جاسمی تاکیدکرد:

عربستان حسن نیت خود را در عمل نشان دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:از این جهت اگر عربستان سعودی چراغ سبزی  نشان بدهد باید آن را در عمل نشان دهد که حسن نیت واقعی دارد.
عربستان حسن نیت خود را در عمل نشان دهد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:از این جهت اگر عربستان سعودی چراغ سبزی  نشان بدهد باید آن را در عمل نشان دهد که حسن نیت واقعی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106425700451.jpg عربستان,حسن,نیت,خود,را,در,عمل,نشان,دهد Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سخنرانی نماینده عربستان در سازمان ملل متحد درباره روابط دیپلماتیک با ایران،گفت: عربستانی‌ها تا به الان موضع شیطنت‌آمیز ،موضع تشتی و تفرقه افکنانه بین کشورهای منطقه داشتند و سعی و تلاششان این بوده است که با آمریکایی ها اروپایی ها همسو شوند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: عربستان سعودی با همکاری آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کردند و حسن نیتی در موضوع ارتباط با جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوانی نداشتند.

وی با بیان اینکه از هرگونه تنش زدایی با کشورهای حاشیه خلیج فارس و همه همسایگان استقبال می‌کنیم، افزود:سعی ما این بوده است که تنش زدایی در منطقه کنیم؛ ما با هیچ کشوری مشکل خاصی نداریم، مگر آنکه آن کشور علیه منافع ما و علیه سیاست خارجی ما موضع گیری کند و آب به آسیاب دشمن بریزد و آبشخور دشمنان ما بشود.

بیشتر بخوانید:

جاسمی با اشاره به صحبت های نماینده عربستان در سازمان ملل و تاکید بر آمادگی برای تعامل دیپلماتیک با تهران، خاطرنشان کرد: از این جهت اگر عربستان سعودی چراغ سبزی  نشان بدهد باید آن را در عمل نشان دهد که حسن نیت واقعی دارند.

جمهوری اسلامی آمادگی لازم برای رفع تنش در منطقه را دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم مطرح کرد: فکر می‌کنم که دستگاه دیپلماسی ما این آمادگی را از گذشته داشته است که این اقدام را پیگیری کند و اگر آن ها حسن نیت لازم ، کافی و تضمین لازم سیاسی در این زمینه داشته باشند.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که عربستان باید دست از جنگ یمن هم بردارد،تصریح کرد:سعودی ها باید بتوانند تنش های منطقه ای را در منطقه کاملا کاهش دهند و دست از جنگ یمن هم بردارند؛ یمنی های مظلومی که چند سال است مورد هجوم و تاخت و تاز آنها قرار گرفته‌اند.عربستان و متحدانش باید به جمع‌بندی برسند و  دست از این شیطنت ها و این حرکات در منطقه ،بردارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet