هدر موبایل
1388/07/19 14:38:00
سرویس سیاسی

بروجردی از دیدار با چندتن از بازداشت شدگان خبر داد

**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی رای بالای نمایندگان به کلیات هدفمند کردن یارانه ها نشان از عزم نمایندگان در رفع مشکلات اقتصادی دانست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در جمع خبرنگاران درباره کلیات لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: رای 188 نفری نمایندگان به این لایحه نشان می‌دهد که لایحه‌ای خوب در راستای برطرف کردن مشکلات اقتصادی مردم بوده است.

وی در خصوص رای بالای نمایندگان به لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها اظهار داشت: کلیه دولت‌های پس از انقلاب براساس برنامه‌های توسعه باید یارانه‌ها را هدفمند می‌کردند اما هیچ دولتی جرات این کار را نداشت، که دولت نهم نهایتا این کار را انجام داد.

بروجردی با بیان اینکه با هدفمندکردن یارانه‌ها ثروت عظیم ملی در مسیر درست خود قرار می‌گیرد افزود: اگر چه در جزییات و اجرایی کردن لایحه اختلافاتی است، اما این مساله موجب بهره‌وری بالا و قرار گرفتن کشور در مسیر توسعه می‌شود و نیز مشکلات اقتصادی حل می‌شود.

وی به توضیحات صبح امروز مصباحی‌مقدم در جلسه غیرعلنی مجلس اشاره کرد و گفت: اظهارات و سخنان آقای مصباحی مقدم درباره لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها برای نمایندگان قانع‌کننده بود و موجب شد تا نمایندگان به کلیات این لایحه رای بالایی بدهند. رسانه ملی نیز باید در باره این لایحه برای افکار عمومی شفاف‌سازی کند.

وی در مورد اقدامات اخیرکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی برای بررسی وضعیت بازداشت‌شدگان اظهار داشت: ملاقاتی به صورت جزیی که به درخواست بازداشت شدگان بود صورت گرفت و موارد خاصی در کمیته مطرح نیست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره محور نشست آینده کشورهای 1+5 با ایران خاطرنشان کرد: در مذاکرات ژنو مقرر شد تا بسته پیشنهادی ایران مورد بحث و بررسی قرار گیرد، از این رو این نشست در حد معاونان مذاکره کنندگان ژنو برگزار می‌شود و بسته پیشنهادی ایران و نیز مباحث کلان هسته‌ای که بخش کوچکی از این مباحث هستند مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

وی در خصوص حاشیه‌های اجلاس ژنو گفت: در حاشیه این اجلاس معاون وزیر امور خارجه آمریکایی‌ از هیئت ایرانی خواست تا در خصوص بسته پیشنهادی مذاکراتی شود.

وی همچنین در باره عملکرد انگلیس در اجلاس ژنو، افزود: انگلیس در اجلاس ژنو بد عمل کرد و ملت ما ذهنیت منفی نسبت به این کشور دارد که امیدواریم در اجلاس‌های بعدی تکرار نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet