هدر موبایل
1398/04/31 16:10:00
سرویس اجتماعی
ذوالقدر خبر داد:

افتتاح بخش شرقی خط 7 مترو تهران تا پایان مرداد ماه

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با بیان اینکه بازگشایی ایستگاه‌های بسیج و محمدیه نیازمند ایمن‌سازی و آماده‌سازی ایستگاه‌های بخش میانی است، گفت: ۹ کیلومتر از بخش شرقی خط ۷ متروی تهران با دو ایستگاه در مرداد ماه افتتاح خواهد شد.
افتتاح بخش شرقی خط 7 مترو تهران تا پایان مرداد ماه عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با بیان اینکه بازگشایی ایستگاه‌های بسیج و محمدیه نیازمند ایمن‌سازی و آماده‌سازی ایستگاه‌های بخش میانی است، گفت: 9 کیلومتر از بخش شرقی خط 7 متروی تهران با دو ایستگاه در مرداد ماه افتتاح خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201906102487150191.jpg افتتاح,بخش,شرقی,خط,7,مترو,تهران,تا,پایان,مرداد,ماه Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، از برگزاری جلسه مجمع نمایندگان تهران با مسئولان متروی تهران خبر داد و گفت: مسئولان مترو در جلسه امروز با مجمع نمایندگان گزارشی را  از وضعیت مترو، اقدامات و فعالیت‌های خود در طی سال‌های اخیر و همچنین برنامه‌ها و چالش‌های پیش رو  ارائه کردند.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود : مسئولان مربوطه توضیحاتی در خصوص اقداماتشان در توسعه خطوط 6 و 7 مترو و  توسعه 9 کیلومتری خط 6 ارائه نمودند. 

90 درصد عملیات روسازی مترو  فرودگاه امام (ره)  تا پرند انجام شده است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه حدود 90 درصد عملیات روسازی مترو  فرودگاه امام (ره) تا پرند انجام شده است، اظهار کرد:  مسئولان مترو تهران در تلاش هستند تا این خطوط را با همکاری بانک‌های عامل با انتشار اوراق مشارکت تکمیل کنند.

افتتاح بخش شرقی خط 7 مترو تهران تا پایان مرداد ماه

ذوالقدر با اشاره به اینکه برای بازگشایی ایستگاه‌های بسیج و محمدیه نیاز به ایمن‌سازی و آماده‌سازی ایستگاه‌های بخش میانی شامل ایستگاه مولوی، قیام، ۱۷ شهریور، شهید محلاتی و آهنگ بود، گفت: این ایستگاه ها، ایستگاه‌های عبوری به شمار می آیند که با تامین منابع مالی طی ماه های آینده به بهره برداری خواهند رسید، همچنین 9 کیلومتر از بخش شرقی خط 7 متروی تهران با دو ایستگاه در مرداد ماه افتتاح خواهد شد.

  وی با بیان اینکه ایستگاه متروی اقدسیه در خط 3 آذرماه به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: اتصال خط 3 مترو به اسلام شهر با همکاری شهرداری و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا تکمیل می‌شود.

بدهی 21 هزار میلیارد تومانی دولت به  شهرداری  طی 15 سال

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس،کُند شدن و توقف فعالیت خطوط مترو را تاخیر در تامین منابع مالی دانست و گفت: در گذشته بودجه مترو حدود 200 میلیارد بوده است، اما اکنون با  سیر نزولی به 55 میلیارد در سال جاری رسیده که با توجه به میزان کار، بسیار اندک است و بودجه شهرداری هم کفاف حل مشکلات را نمی دهد،از طرفی دولت در طی 15 سال اخیر 21 هزار میلیارد تومان بدهی به شهرداری دارد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس با اشاره به بازدید خود از بیمارستان شهید اکبرآبادی خاطر نشان کرد: این بیمارستان در جنوب تهران قرار داشته و قدیمی ترین زایشگاه پایتخت محسوب می شود و اکثریت قریب به اتفاق مراجعان آن را اقشار محروم و بی بضاعت تشکیل می دهند، اما متاسفانه بخش درمانگاه این بیمارستان با مشکل جدی کمبود فضا مواجه است، برهمین اساس  محلی برای احداث بنا در اختیار مترو قرار داده شده تا بخش درمانگاه بیمارستان اضافه شود و این اقدام در اولویت دستور کار سال 99 قرار خواهد داشت./

خبرنگار: محمد مقدم فر

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet