شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/04/31 15:17:00
سرویس سیاسی
دهقانی فیروزآبادی:

شکایت لندن از تهران به جایی نمی رسد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید دارد که شکایت لندن از تهران به جایی نمی رسد.
شکایت لندن از تهران به جایی نمی رسد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید دارد که شکایت لندن از تهران به جایی نمی رسد. https://cdn.icana.ir/d/019/201709105714529787.jpg شکایت,لندن,از,تهران,به,جایی,نمی,رسد Icana

کمال دهقانی فیروزآبادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به شکایت انگلیس از ایران در شورای امنیت سازمان ملل، گفت: از آنجایی که توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران اقدامی کاملا قانونی بوده، شکایت لندن به جایی نمی رسد.

رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی  مجلس ادامه داد: اقدام ایران موافق با قوانین و مقررات بین المللی بود، از سوی دیگر اگر کسی باید در شورای امنیت سازمان ملل یا هر مرجع حقوقی بین المللی پاسخگو باشد انگلستان است که به طور غیر قانونی نفتکش گریس یک را متوقف کرده است.

نفتکش انگلیسی توقیف شده

شورای امنیت سازمان ملل شأن خود را از دست داده است

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه شورای امنیت سازمان ملل شأن خود را از دست داده است، اظهار داشت: آمریکا که یکی از اعضای دائم شورای امنیت است به قطعنامه 2231 مرتبط با برجام هیچ اهمیتی نداده و در واقع شأنی برای شورای امنیت قائل نبوده است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: این در حالی است که بارها تاکید داشته اند که قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل برای همه کشورها الزام آور است.

دهقانی فیروزآبادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص پیگیری وضعیت نفتکش گریس یک، بیان داشت: ایران نیز از انگلیس برای توقف غیر قانونی نفتکش گریس یک شکایت کرده و از نظر حقوقی پیگیری این اقدام غیرقانونی بوده این گونه نیست که شکایتی نکرده ایم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه باید روند به نتیجه رسیدن این شکایت از مسئولان ذی ربط پیگیری شود، اظهار داشت: به هر حال موضوع توقف نفتکش ایران از مجاری دیپلماسی و قانونی پیش می رود، از سوی دیگر اقدام متقابل و متناسب جمهوری اسلامی در این باره انجام می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet