هدر موبایل
1388/07/19 09:43:00
سرویس بین الملل

دیدار رییس مجلس اعلای عراق با لاریجانی

**رییس مجلس شورای اسلامی سابقه تمدنی و اهل بیت (علیهم‌السلام) و مراجع و شخصیت‌های برجسته دینی را عامل اصلی پیوند برادرانه دو ملت ایران و عراق خواند.

به گزارش خانه ملت، "علی لاریجانی" بعدازظهر روز شنبه در دیدار عمارالحکیم رییس مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق نقش مرحوم عبدالعزیز حکیم در سال‌های نخست و دشوار اخیر در عراق را بسیار برجسته خواند و افزود: مرحوم حکیم در تحکیم جایگاه شیعیان و آرامش در عراق نقش بارزی ایفا نمود.

لاریجانی در ادامه پیوندهای فرهنگی و مذهبی فی‌مابین دو ملت را بسیار عمیق و تاریخی خواند و افزود: علی رغم اقداماتی که طی سال‌های اخیر برای ایجاد تفرقه و جدایی میان ملت ایران و عراق صورت گرفت عمق مراودات تاریخی فی‌مابین همواره مانعی برای تخریب روابط دوستانه دو کشور بوده است.

لاریجانی سابقه تمدنی و اهل بیت علیه‌السلام و مراجع و شخصیت‌های برجسته دینی را عامل اصلی پیوند برادرانه دو ملت خواند.

وی در ادامه عزم راسخ جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از مردم، دولت‌ و نهادهای منتخب عراق جهت عبور از مرحله دشوار و تاریخی کنونی این کشور را مورد تاکید قرار داد و اظهار دانست: ایران اسلامی از هیچ کوششی برای کمک به ملت عراق جهت رفع مشکلات کنونی دریغ نخواهد کرد.

لاریجانی دولت و ملت ایران را حامی عمده مردم عراق در فراز و نشیب‌های تاریخی خواند.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود وحدت و انسجام گروه‌های سیاسی در عراق در شرایط کنونی را یک ضرورت تاریخی دانست و برمسئولیت رهبران سیاسی این کشور برای جلوگیری از رویکردهای تفرقه افکنانه تاکید کرد.

وی نقش مرجعیت در عبور از شرایط دشوار کنونی عراق را بسیار با اهمیت دانست.

بنا بر این گزارش آقای عمارالحکیم رییس مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق ضمن قدردانی از حمایت‌های دولت و ملت ایران از مردم عراق در شرایط دشوار گفت: کمک‌های ایران همواره عامل ایجاد صلح و امنیت در عراق بوده است.

وی را نقش ایران در تثبیت آرامش در عراق را بسیار مهم و اساسی خواند و بر ضرورت تقویت ارتباطات پارلمانی فی‌مابین  تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet