هدر موبایل
1398/04/31 18:44:35
سرویس صحن
امیرحاتمی در پاسخ به سوال نماینده کرمانشاه:

وزارت دفاع به وظایفش در قبال رزمندگان عمل کرده است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه ارائه خدمات به جامعه رزمندگان دغدغه اصلی همه ما است، گفت: وزارت دفاع به تمام وظایفش در قبال رزمندگان عمل کرده است.
وزارت دفاع به وظایفش در قبال رزمندگان عمل کرده است وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه ارائه خدمات به جامعه رزمندگان دغدغه اصلی همه ما است، گفت: وزارت دفاع به تمام وظایفش در قبال رزمندگان عمل کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201708100716056955.jpg وزارت,دفاع,به,وظایفش,در,قبال,رزمندگان,عمل,کرده,است Icana

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت،امیر سرتیپ حاتمی در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه ،31 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال سیدقاسم جاسمی گفت: ارائه خدمات به جامعه رزمندگان دغدغه همه ما است و بنده خودم را خدمتگزار این جامعه می‌دانم از این رو در طول 4 دهه گذشته متناسب با مقدورات کشور توجه به جایگاه معنوی و امور معیشتی ایثارگران در اولویت کشور قرار داشته است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ایثارگران اصلی‌ترین سرمایه اجتماعی ما هستند جا دارد همه دلسوزان انقلاب صیانت از جامعه رزمندگان و ایثارگران را در دستور کار خودشان قرار دهند از طرفی معتقدم با وجود همه اقدامات شایسته جمهوری اسلامی ایران در طول 40 سال گذشته نسبت به جامعه ایثارگران و رزمندگان این خدمات باید استمرار یابد تا حق این قشر از جامعه را ادا کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه رسیدگی به امور ایثارگران وظیفه بنیاد شهید و امور ایثارگران است، گفت: بر اساس قانون پیگیری مسائل مربوط به ایثارگران به بنیاد شهید واگذار شده است و حکمت مهمی در این قانون وجود دارد چرا که وزارت دفاع وظیفه مهمی در پشتیبانی و تجهیز نیروهای مسلح دارد که اگر بخواهد این دو کار را با هم انجام دهد به هیچ یک از آنها نخواهد رسید.

این عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: برابر با قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مسئول اجرای این قانون بنیاد شهید و امور ایثارگران است. در قانون برنامه ششم توسعه تمامی موارد مرتبط با این قشر به بنیاد شهید واگذار شده است. همچنین در قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران خدمات بهداشتی و درمانی به رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا برعهده بنیاد شهید گذاشته شده است، از طرفی تأمین بیمه درمانی خدمات سلامت بر عهده سازمان بیمه سلامت است و تمامی بودجه‌های مورد نیاز نیز در اختیار وزیر بهداشت قرار دارد.

امیرحاتمی با اشاره به اینکه ارائه تسهیلات به ایثارگران و خانواده شهدا به نظام بانکی کشور مربوط می‌شود، اظهار کرد: شهریه دانشجویان برعهده وزارت علوم و تحقیقات است و همچنین مسائل مربوط به تأمین مسکن نیز تنها در بخش بازنشستگان و شاغلین نیروهای مسلح به وزارت دفاع مربوط می‌شود.

وی افزود: ما به عنوان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خودمان را مسئول می‌دانیم که از رزمندگان و ایثارگران حمایت کنیم بنابراین هر کاری که بتوانیم با افتخار برای همرزمان و همکاران عزیزمان انجام می‌دهیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: تمامی مبالغی که از سازمان برنامه و بودجه در طول سال‌های 93 تا98 در اختیار وزارت دفاع قرار گرفته است عیناً به رزمندگان تقدیم شده است بر همین اساس در سال 93، 77 هزار نفر، در سال 94، 78 هزار، سال 95، 79 هزار نفر، سال96، 89 هزار نفر، سال 97، 89 هزار نفر  به مستمری بگیران اضافه شده و در سال 98 نیز با کمک دولت بودجه بیشتری برای وزارت دفاع در نظر گرفته شد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به افزایش 16 درصدی بودجه وزارت دفاع در سال 98 تصریح کرد: 400 میلیارد تومان از محل یارانه‌ها برای وزارت دفاع در نظر گرفته شد که تاکنون صد هزار میلیارد تومان آن دریافت شده است بر همین اساس می‌توانیم 25 درصد به دریافتی رزمندگان اضافه کنیم.

امیرحاتمی با اشاره به اینکه درخواست ما از سازمان برنامه و بودجه برای سال98، هزار و 800میلیارد تومان بود اما تنها 920 هزار میلیارد برای مصارف وزارت دفاع در نظر گرفته شد، افزود: با این مبلغ توانستیم 10 هزار نفر را به مستمری‌بگیران اضافه کنیم. از طرفی مابه‌التفاوت سه ماه گذشته نیز به صورت کامل پرداخت شد.

وی ادامه داد: در بحث بیمه تکمیلی و حوادث تا حدودی مشکلات رفع شده و در روزهای آینده مابقی نیز انجام می‌شود، از طرفی وظایف قانونی خودمان را در موضوع معیشت کارکنان و بازنشستگان و ایثارگران با جدیت دنبال کردیم و در این راستا حدود 34 هزار نفر وام دریافت کردند و بخش زیادی از نیروهای تحت پوشش وزارت دفاع به صورت رایگان به مشهد مقدس اعزام شدند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: بسیاری از کارهایی که در حال حاضر شرح وظایف وزارت دفاع است در حقیقت باید برعهده بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد و ما آماده‌ایم تا این مسئولیت را به آنها واگذار کنیم. لازم به ذکر است تا زمانی که بر اساس قانون وزارت دفاع در قبال ایثارگران و رزمندگان مسئولیتی دارد با افتخار به آن عمل می‌کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet