هدر موبایل
1398/05/01 17:42:03
سرویس بین الملل

گزارش رئیس هیات پارلمانی مجمع مجالس آسیایی به دکتر لاریجانی

رئیس هیات پارلمانی مجمع مجالس آسیایی از نحوه برگزاری اجلاس بین المجالس آسیایی در اصفهان و حضور هیات های پارلمانی کشورهای عضو، اقدامات و قطعنامه های مصوب گزارشی به رئیس مجلس ارائه کرد.
گزارش رئیس هیات پارلمانی مجمع مجالس آسیایی به دکتر لاریجانی رئیس هیات پارلمانی مجمع مجالس آسیایی از نحوه برگزاری اجلاس بین المجالس آسیایی در اصفهان و حضور هیات های پارلمانی کشورهای عضو، اقدامات و قطعنامه های مصوب گزارشی به رئیس مجلس ارائه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907107764891974.jpg گزارش,رئیس,هیات,پارلمانی,مجمع,مجالس,آسیایی,به,دکتر,لاریجانی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در دیدار با سیده فاطمه ذوالقدر رئیس هیات پارلمانی مجمع مجالس آسیایی و سایر اعضای مجمع گزارش برگزاری این اجلاس را استماع کرد.

ضمن  تشکر و قدردانی از رئیس مجلس شورای اسلامی به دلیل قبول میزبانی این کمیته و رضایی استاندار اصفهان به خاطر میزبانی و مهمان نوازی خوب، گزارشی از حضور هیات های پارلمانی کشورهای عضو، اقدامات و قطعنامه های مصوب ارائه شد. 

بر این اساس ذوالقدر بیان کرد: در نشست کمیته دائمی سیاسی و نشست کارگروه تشکیل پارلمان آسیایی مجمع مجالس آسیایی که با حضور ١٥ کشور عضو برگزار شد به بررسی قطعنامه‌های به منظور افزایش صلح و امنیت و ارتقاء سطح همکاری های سیاسی و فرهنگی پرداخته که   قطعنامه هایی مشتمل بر:

- قطعنامه به سوی پارلمان آسیایی

- قطعنامه حکمرانی خوب

- قطعنامه حاکمیت قانون و توانمندسازی قضایی

- قطعنامه ایجاد رفاه در آسیا از طریق همکاری

- قطعنامه مجالس آسیایی و دولت باهم برای رفاه در آسیا

- قطعنامه شیوه های پارلمانی موثر

 مورد بررسی و تصویب قرار گرفت. اما قطعنامه حمایت بی دریغ از فلسطین  به دلیل  عدم حضور نماینده ای از این کشور  با پیشنهاد هیات های پارلمانی مسکوت ماند و مقرر شد در نشست بعدی مورد بررسی قرار گیرد. 

همچنین بیان شد میزبانی این اجلاس فرصتی فراهم آورد تا ایده های جمعی و انرژی کشورها صرف معنی بخشیدن به نقش و مشارکت پارلمانها در تسهیل امور سیاسی در آسیا باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet