هدر موبایل
1398/05/01 11:32:34
سرویس صحن
کاتب در جمع خبرنگاران:

تقاضای تعدادی از نمایندگان برای سلب عضویت «علیرضا رحیمی» از هیات رئیسه مجلس

رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: طبق قانون، ظرف سه روز وقت داریم هیأتی مرکب از اعضای کل روسای کمیسیون‌های تخصصی و اعضای کمیسیون آیین‌نامه داخلی و سه نفر از اعضای امضاکننده سلب عضویت از هیأت رئیسه، جلسه‌ای تشکیل دهند.
تقاضای تعدادی از نمایندگان برای سلب عضویت «علیرضا رحیمی» از هیات رئیسه مجلس رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: طبق قانون، ظرف سه روز وقت داریم هیأتی مرکب از اعضای کل روسای کمیسیون‌های تخصصی و اعضای کمیسیون آیین‌نامه داخلی و سه نفر از اعضای امضاکننده سلب عضویت از هیأت رئیسه، جلسه‌ای تشکیل دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102956350675.jpg تقاضای,تعدادی,از,نمایندگان,برای,سلب,عضویت,«علیرضا,رحیمی»,از,هیات,رئیسه,مجلس Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا کاتب در حاشیه نشست علنی امروز (سه‌شنبه، یکم مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر 29 نفر از نمایندگان در رابطه با سوال روز گذشته آقای رحیمی از وزارت دفاع تقاضای سلب عضویت از هیأت رئیسه مجلس کرده و آن را به کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس ارجاع داده‌اند.

وی افزود: طبق آیین‌نامه اگر 25 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تقاضا کنند که هر یک از اعضای هیأت رئیسه به تعهد خودش عمل نکرده باشد، طبق قانون ظرف 3 روز وقت داریم هیأتی مرکب از اعضای کل روسای کمیسیون‌های تخصصی به اضافه اعضای کمیسیون آیین‌نامه را تشکیل دهیم و سه نفر از اعضای امضاکنندگان که به عنوان نمایندگان منتخب استیضاح کنندگان و یا تقاضای سلب عضویت کنندگان جلسه‌ای تشکیل شود.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این هیأت طی 3 روز باید تشکیل شود و پس از آن خود آقای علیرضا رحیمی موظف است که ظرف 10 روز بیاید و دفاعیات خود را در این هیأت مطرح کند، وقتی که دفاعیات مطرح شد اعضای کمیسیون‌های تخصصی مجلس به اضافه اعضای کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس رأی خواهند داد، اگر ایشان در آن هیأت، از هیأت رئیسه سلب عضویت شوند، این گزارش به صحن علنی مجلس می‌رود.

کاتب مطرح کرد: گزارش در صحن غیرعلنی مجلس قرائت خواهد شد و مباحث سوال کنندگان و دفاع کننده همه در صحن غیرعلنی مطرح می‌شود اما رأی‌گیری سلب عضویت دوباره در جلسه‌ای بعد از غیرعلنی رأی‌گیری می‌شود و موضوع سلب عضویت مطرح می‌شود. بعد از سلب عضویت توسط کمیته مشترک روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس و کمیسیون آیین‌نامه داخلی نیاز به رأی صحن دارد و صحن باید رأی بدهد.

رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: موضوعی که همکاران مطرح می‌کنند این است که طبق مواد 11 و 12 و  16 آیین‌نامه داخلی علیرضا رحیمی سوالی از وزیر دفاع پرسیده که هیچ ارتباطی به وزیر دفاع نداشته است و در این موضوع گفته است که فیلمی را سپاه در اختیار کریمی قدوسی قرار داده است در حالی که سپاه پاسداران رسماً و کتبا اعلام کرده است که فیلمی که در صحن توسط آقای کریمی قدوسی پخش شده، به هیچ وجه از طریق سپاه در اختیار قدوسی قرار نگرفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: آنچه که الان مورد سوال همکاران است این است که هیأت رئیسه تخلف کرده است و اگر این فیلم غیراصولی است نباید هیأت رئیسه اجازه می‌داد که این فیلم پخش شود، اگر هیأت رئیسه خودش تخلف کرده دلیلی ندارد که وزیر دیگری را بیاوریم و از وی سوال کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet