هدر اصلی
1398/05/01 13:54:02
سرویس صحن
طاهرخانی در نطق میان دستور:

210 هزار کانتینر کالاهای سرمایه‌گذاران درحالی در گمرک معطل مانده است

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه۲۱۰هزار کانتینر کالاهای سرمایه‌گذاران در گمرک معطل مانده است، گفت: شهرستان تاکستان به‌عنوان یکی از مراکز مهم صنعتی به ابزار و ادوات وارد شده نیاز مبرم دارد اما متاسفانه اجازه ترخیص نمی‌دهند.
210 هزار کانتینر کالاهای سرمایه‌گذاران درحالی در گمرک معطل مانده است عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه210هزار کانتینر کالاهای سرمایه‌گذاران در گمرک معطل مانده است، گفت: شهرستان تاکستان به‌عنوان یکی از مراکز مهم صنعتی به ابزار و ادوات وارد شده نیاز مبرم دارد اما متاسفانه اجازه ترخیص نمی‌دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201907107859217757.jpg 210,هزار,کانتینر,کالاهای,سرمایه‌گذاران,درحالی,در,گمرک,معطل,مانده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بهمن طاهرخانی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه یکم مردادماه) در نطق میان دستور خود، گفت: اقدام شجاعانه و غرورآمیز سپاه پاسداران در توقیف کشتی انگلیسی -که برخلاف قوانین بین‌المللی در آب‌های سرزمین ما در حال حرکت بود- را به نیروهای مسلح به ‌‌سپاه پاسداران، مقام معظم رهبری تبریک و مردم شریف ایران تبریک عرض می‌کنم.

مشکل آب کشاورزان با دستور رئیس قوه‌قضاییه حل شد

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی با تشکر از ریاست قوه‌قضاییه و رئیس دادگستری استان قزوین، ادامه داد: کشاورزی مناطق مختلف استان قزوین به‌واسطه مدیریت نامناسب و ناهماهنگ در حال از بین رفتن بود اما در آخرین لحظات به‌دنبال دستور ریاست قوه‌قضاییه و همکاری ریاست دادگستری استان قزوین، خوشبختانه امسال مشکل آب کشاورزان استان حل شد.

شرایط صادرات محصولات مازاد برمصرف داخلی را تسهیل شود

وی افزود: همچنین از مسئولان مربوط به صادرات محصولات کشاورزی استان به‌ویژه شهرستان تاکستان درخواست دارم شرایط صادرات محصولات مازاد برمصرف داخلی را تسهیل کنند چراکه اگر صادرات به درستی انجام نشود کشاورزان دچار مشکل شده و مشکلی به دیگر مشکلات منطقه افزوده خواهد شد.

طاهرخانی با بیان اینکه استان قزوین و شهرستان تاکستان باوجود ظرفیت‌های بسیار با مشکل ضعف مدیریتی و ناتوانی مدیریتی رو به رو است، اضافه کرد:  سال‌هاست برای متقاعد کردن مسئولان ذی‌ربط همچون وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور تلاش کرده‌ایم تا نقاط منفصل شهری زیر50هزار نفر متصل شده و از امکانات برخوردار شوند اما به دلیل اختلاف سلیقه در مدیریت، این امر محقق نشده و مردم مناطق مختلف دائما درخواست تحقق این مهم را دارند و از عدم برخورداری از امکانات شهری ناراضی هستند لذا وزرای کشور و راه شهرسازی باید به مسئله ورود کنند تا این مشکل حل شود.

شرایط نامناسب اقتصادی فعلی را ناشی از ضعف مدیریتی

 نماینده مردم تاکستان در مجلس شرایط نامناسب اقتصادی فعلی را ناشی از ضعف مدیریتی دانست و گفت: این ضعف مدیریتی سبب شده تا نتوانیم در سال رونق تولید به اهداف مشخص شده دست پیدا نکنیم.

14میلیارد دلار یارانه داده شده اما نتیجه مطلوب بدست نیامده است

این نماینده مجلس از هیات دولت خواست به مسئله عدم اجرای قانون برنامه بودجه در کشور توسط دستگاه‌ها ورود کند، اظهار کرد: 14میلیارد دلار یارانه داده شده اما نتیجه مطلوب بدست نیامده است بنابراین باید افرادی - به درستی این مهم را مدیریت نکرده‌اند- شناسایی شوند.

210 هزار کانتینر کالاهای سرمایه‌گذاران در گمرک معطل مانده است

وی با بیان اینکه 210 هزار کانتینر کالاهای سرمایه‌گذاران درحالی در گمرک معطل مانده است که مردم به آن‌ها نیاز ضروری دارند، اضافه کرد: شهرستان تاکستان به‌عنوان یکی از مراکز مهم صنعتی به ابزار و ادوات وارد شده نیاز مبرم دارد اما متاسفانه اجازه ترخیص نمی‌دهند لذا درخواست دارم ریاست مجلس عنایت ویژه‌ای کند شاید این ناهماهنگی برطرف شود.  

طبق قانون باید 4 میلیون تن قیر به شهرداری‌ شهرها داده شود

طاهرخانی با اشاره به اینکه "قوانین رفع موانع تولید" برای آرامش تولیدکنندگان تدوین شده‌اند اما چرا سیستم بانکی به این مسئله توجه نکرده و پاسخ درستی به سرمایه‌گذاران نمی‌دهد؟، توضیح داد: براساس بند(5) تبصر(15) قانون بودجه باید 4 میلیون تن قیر به شهرداری‌  شهرها داده شود اما این قانون هنوز معطل مانده است.

وی در ادامه توضیح داد: 4 ماه از فصل کار عمرانی گذاشته است و در مناطق سردسیر بیشتر از 3 ماه برای انجام کار عمرانی جاده‌ها بیشتر فرصت نمانده لذا اگر مسئولان لاکپشتی حرکت کنند به‌یقین نمی‌توان تا قبل از آغاز فصل سرما این مهم را به انجام رساند.

بی‌توجهی مدیران به توزیع عادلانه ثروت و ایجاد عدالت توازن در درآمدها

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مطرح کرد: مدیریت‌ها در تامین مسائل اجتماعی به اصول قانون اساسی مانند توزیع عادلانه ثروت، ایجاد فرصت برای همه مردم و ایجاد عدالت توازن در درآمدها توجه نمی‌کنند این در حالی است که فاصله میان غنی و فقیر مردم را آزار می‌دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet