پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/19 12:08:00
سرویس صحن

زارعی خواستار تذکر هیئت رییسه به دیوان محاسبات شد

**نماینده تهران طی یک تذکر آیین نامه‌ای خواستار تذکر هیات رئیسه مجلس به دیوان محاسبات برای دقت بیشتر در گزارشات خود شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی اصغر زارعی در جلسه علنی روز یکشنبه طی یک تذکر آیین نامه‌ای تصریح کرد: در پایان گزارش دیوان محاسبات در مورد یک میلیارد دلار که در مجلس خوانده شد، ریاست محترم مجلس تاکید کردند که سریعا پیگیری شود که چرا این یک میلیارد دلار به حساب واریز نشده است و این در ایام نزدیک به انتخابات مستمسک بزرگ و پایه و اساس دروغ و اتهام به دولت شد که یقینا در فضای انتخابات تاثیر گذاشت.

وی خطاب به هیات رئیسه مجلس گفت: آن زمان من تذکر دادم و حتی اخطار قانون اساسی مطرح کردم که ما نمی‌توانیم گزارش غلط و غیر دقیق را در مجلس قرائت کنیم و هیات رئیسه هم نباید اینگونه موضع‌گیری کند.

نماینده تهران اظهار داشت: خواهش من این است که به دیوان محاسبات تذکر داده شود تا در گزارشات خود دقت بیشتری داشته باشد.

محمدحسن ابوترابی فرد که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: دیوان محاسبات که نهاد وابسته به مجلس شورای اسلامی است وظیفه دارد که بر اجرای مصوبات مجلس در ارتباط با بودجه توسط دستگاه‌های مختلف نظارت کند، در این جهت حسابرسان دیوان محاسبات گزارشی را در مورد عملکرد دستگاه‌ها تهیه کرده و به دیوان ارائه می‌کند.

وی افزود: گزارش حسابرسان در هیات عمومی دیوان که بالاترین مقام رسمی ایران است مورد بررسی قرار می‌گیرد که اگر این گزارش در هیات عمومی نهایی و تصویب شد، در گزارش تفریغ بودجه ذکر می‌شود.

ابوترابی فرد تصریح کرد: در زمان ریاست آقای رحیمی در دیوان محاسبات، اینکار صورت گرفته و بحث اختلاف حساب بین شرکت‌های تابعه وزارت نفت، بانک مرکزی و خزانه کل در هیات عمومی دیوان مطرح شده است و آنجا مورد تایید قرار گرفته، بنابراین در گزارش تفریغ بودجه ذکر شده است.

نایب رئیس مجلس افزود: گزارش تفریغ بودجه نهایی نیست بلکه بعد از این مرحله، موضوع در دادسرای دیوان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی گفت: این اختلاف حساب بین شرکت‌های تابعه نفت و بانک مرکزی در دادسرا مورد بررسی قرار گرفته و مستندات ابراز شده باعث مختومه شدن پرونده شده است.

ابوترابی فرد یادآور شد: در حال حاضر نیز مرحله دیگر این گزارش یعنی اختلاف حساب بین شرکت‌های تابعه وزارت نفت و خزانه کل در حال بررسی است و امیدواریم این موضوع نیز نهایی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet