حلول ماه ربیع الاول
1398/05/02 16:11:17
سرویس سیاسی
در گفت و گو با خانه ملت مطرح شد؛

روایت محمود صادقی از 15 عنوان اتهامی به او

محمود صادقی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی از محاکمه خود درباره ۱۵ عنوان اتهامی در روز شنبه خبر داد.
روایت محمود صادقی از 15 عنوان اتهامی به او محمود صادقی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی از محاکمه خود درباره ۱۵ عنوان اتهامی در روز شنبه خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902109991138323.jpg روایت,محمود,صادقی,از,15,عنوان,اتهامی,به,او Icana

محمود صادقی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره شکایت های صورت گرفته و اعلام جرم علیه وی گفت : پیرو شکایت هایی که از بنده شده بود کیفرخواستی علیه من صادر شده که روز شنبه در شعبه 1057 کارکنان دولت رسیدگی می شود.

وی درباره تعداد شکایت هایی که از وی مطرح است ، توضیح داد: حدود 15 مورد شکایت مطرح است که اغلب اعلام جرم دادستان و دادیار جانشین دادستان در دادسرای فرهنگ و رسانه ، سازمان زندان ها و برخی موارد نیز درخصوص نطق های من درباره حساب های قوه قضاییه است.

روایت صادقی از محورهای شکایت قوه قضاییه از وی ؛  نشر اکاذیب تا تمرّد از مقام انتظامی

محمود صادقی در بخش دیگری از اظهارات خود درباره موضوع شکایت بر مبنای تمرد از حکم جلب گفت: در سال 95 حکم جلبی برای اینجانب صادر شده بود و شبانه به درب منزل آمدند و گفتند باید همراه آن ها بروم که برای من در آن زمان روشن نبود که این افراد مامور هستند یا آدم ربا ، با این حال همراه آن ها رفتم؛ دو روز بعد به دادسرا مراجعه کرده و با قرار کفالت آزاد شدم اما درباره مساله نرفتن و مقاومت من در آن شب در آذر ماه سال 95 با موضوع  تمرّد در برابر مقام انتظامی، اعلام جرم شده است.

وی درباره علت این شکایت و حکم جلب نیز تاکید کرد: بنده نطقی داشتم با این سوال که حساب هایی که با وجوده امانی مردم باز می شود چه مرجع قانونی دارد که این اظهارات نشر اکاذیب تلقی شده است در حالی که طرح یک سوال توسط یک نماینده نشر اکاذیب نیست .

شکایت بر مبنای اظهارات در توئیتر درباره مربی صوت و لحن

صادقی علاوه بر این در تشریح محورهای شکایت شده از وی مطرح کرد: موارد دیگری که در خصوص آن اعلام جرم صورت گرفته درباره مطالب توئیتر من است مثلا در ارتباط با مربی صورت و لحن از طریق خانواده های درگیر پرونده متوجه روند عجیب این پرونده شدم.

وی ادامه داد: در دادگاه بدوی حکم 4 سال حبس برای این مربی صادر شده  و دادگاه تجدید نظر نیز تصمیم به تایید همین حکم داشته است، پرونده دو سال با برخی اعمال نفوذ ها معطل شد و بعد از ان هم چون شعبه کیفری قصد تایید را داشت و زیر بار نمی رفت از پرونده کنار گذاشه شد و دو مستشار دیگر برای کار در نظر گرفته شدند که حکم دادگاه اولیه را تایید نکردند و من از طریق خانواده ها متوجه این تخلف شدم و ان را انتشار دادم که با عنوان نشر اکاذیب از من شکایت شده است.

عضو فراکسیون امید تاکید کرد: نشر اکاذیب یعنی ترویج دروغ در حالی که من تنها از وزیر سوال کردم و یا موردی که مردم با من در میان گذاشته اند پیگیری کردم ،  این نشر اکاذیب نیست علاوه بر این که مطالبی که من پرسیدم بر اساس اختیارات قانونی من به عنوان نماینده و در جهت شفاف سازی بوده است نه تشویش اذهان عمومی.

محمود صادقی برخی دیگر از محورهای اعلام جرم علیه وی را نیز مسائل بازداشت های حوادث اعتراضات دی ماه و هشدار به دادستانی درباره تطبیق گفتمان با متهمان با گفتمان قانون اساسی مطرح کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet