خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/05/03 10:39:14
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان با توجه به دادگاه محمود صادقی عنوان کرد:

مرز قانونی نمایندگان مجلس در حیطه اظهارنظر درباره مسائل چه اندازه است

جمالی نوبندگانی درباره احضار محمود صادقی به دادگاه و موضوع مصونیت نماینده گفت: در مواردی که نماینده شاکی خصوصی داشته باشد و پرونده به هیئت نظارت از طرف دادگاه ارجاع شده وهیئت نظارت اعلام کرده آن موضوع جزو وظایف نمایندگی نبوده ، نماینده باید در دادگاه حاضر شود و همچون یک فرد عادی روند عادی پرونده را طی کند.
مرز قانونی نمایندگان مجلس در حیطه اظهارنظر درباره مسائل چه اندازه است جمالی نوبندگانی درباره احضار محمود صادقی به دادگاه و موضوع مصونیت نماینده گفت: در مواردی که نماینده شاکی خصوصی داشته باشد و پرونده به هیئت نظارت از طرف دادگاه ارجاع شده وهیئت نظارت اعلام کرده آن موضوع جزو وظایف نمایندگی نبوده ، نماینده باید در دادگاه حاضر شود و همچون یک فرد عادی روند عادی پرونده را طی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201601102898775329.jpg مرز,قانونی,نمایندگان,مجلس,در,حیطه,اظهارنظر,درباره,مسائل,چه,اندازه,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدجواد جمالی نوبندگانی  سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در توضیح دلیل احضار محمود صادقی به دادگاه و موضوع مصونیت نماینده  گفت: این درست نیست که نماینده تحت هیچ شرایطی به دادگاه احضار نمی‌شوند؛ در مواردی که نماینده شاکی خصوصی داشته باشد و پرونده به هیئت نظارت از طرف دادگاه ارجاع شده وهیئت نظارت اعلام کرده آن موضوع جزو وظایف نمایندگی نبوده و یا این که موضوع به دوران نمایندگی آن فرد برنمی‌گردد، نماینده باید در دادگاه حاضر شود و همچون یک فرد عادی روند عادی پرونده را طی کند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال یکی از موارد مربوط به پرونده آقای صادقی شکایت آقای ساداتی نژاد نماینده کاشان در مورد موضوع بورسیه‌ها بود که ایشان رضایت نداد. آقای صادقی این موضوع را زمانی مطرح کرده بود که هنوز اعتبارنامه‌اش تصویب نشده بود  و به عنوان منتخب محسوب می‌شد لذا این موضوع را هیئت نظارت به دادگاه ارجاع داد که طرح موضوع بورسیه‌ها مربوط به زمان نمایندگی آقای صادقی نبوده است.

وی در مورد شکایات دادستانی شیراز هم گفت: آقای صادقی در شیراز سخنرانی درباره قوه قضاییه داشته که دادستان با عنوان مجرمانه توهین به رئیس قوه شکایت کرده است موضوعی که هیئت نظارت هم بررسی کرد که تشخیص داد صحبت‌های مطرح شده در حیطه وظایف نمایندگی  نبوده است.

محمدجواد جمالی نوبندگانی

 

جمالی درباره شکایت سازمان زندان‌ها از صادقی گفت: آقای صادقی صحبتی کرده بود که چرا اعترافاتی از برخی زندانیان گرفته می‌شود که شکایتی صورت گرفت؛ هیئت نظارت تشخیص داد که این صحبت‌ها مغایر با وظایف نمایندگی است.

به گزارش ایسنا سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در جمع‌بندی گفت: اگر هیئت نظارت تشخیص دهد که صحبت‌های نماینده‌ای برخلاف وظایف نمایندگیش بوده و یا این صحبت‌هایش قبل از زمان نمایندگی صورت گرفته، آن نماینده همچون یک فرد عادی در دادگاه برای بررسی پرونده‌اش حاضر شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet