ایام محرم 1398
1398/05/04 11:13:21
سرویس فرهنگی
سعیدی مبارکه مطرح کرد:

نقش مافیای پشت پرده در افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت چادر

عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت چادر از وجود مافیا و دست‌های پشت پرده در این حوزه صحبت می‌کند.
نقش مافیای پشت پرده در افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت چادر عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت چادر از وجود مافیا و دست‌های پشت پرده در این حوزه صحبت می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201807109454449682.jpg نقش,مافیای,پشت,پرده,در,افزایش,۴۰۰,درصدی,قیمت,چادر Icana

زهرا سعیدی مبارکه  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از گرانی قیمت چادر گفت: با توجه به گرایش مردم و بسیاری از بانوان کشور به چادر مشکی و اینکه آن را به عنوان یک پوشش مطلوب برگزیده‌اند اما متاسفانه اخیراً گلایه‌های بسیاری در مورد قیمت چادر شده تا جایی که شاهد افزایش ۴۰۰ درصدی قیمت چادر بوده‌ایم.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی افزود: آنچه پذیرفتنی نیست این است که پیشنهاد و تلاشی برای قرار دادن پارچه چادری در لیست ارز دولتی انجام نپذیرفته؛ ضمن آنکه حتی معافیت‌های خاصی برای تولید این نوع پارچه در نظر گرفته نشده است.

تولید چادر داخلی نیازمند مشوق برای تولیدکنندگان و تجار

عضو فراکسیون زنان مجلس توضیح داد: افراد و تجاری حاضرند در این زمینه پیگیری و سرمایه‌گذاری کنند ولی نیاز به مشوق‌هایی از جمله معافیت‌های مالیاتی و دریافت ارز یارانه‌ای دارند اما متاسفانه تلاشی در این راستا نشده است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه دبیرخانه کارگروه مد و لباس زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد قرار دارد انتظار ما این بود که وزارتخانه در این زمینه تلاش بیشتری می‌کرد.

دست‌های پشت پرده در حوزه چادر مشکی

سعیدی همچنین با اشاره به وجود مافیا در حوزه چادر گفت: من به استناد بررسی‌های خود این برداشت را دارم که مافیایی در حوزه چادر است؛ اصلا دولت پاسخ منطقی دهد که چرا با وجود آن که مصرف چادر در کشور زیاد است اما تولید ژاپنی و سوئیسی وارد می‌شود و کارخانه تولید چادر با کیفیت در کشور وجود ندارد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس توضیح داد: مطلع هستم زمانی ژاپنی‌ها و کره‌ای‌ها حاضر بودند در کشور ما این سرمایه‌گذاری را انجام دهند و آن را به تولید برسانند اما دست‌های پشت پرده اجازه نداد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet