حلول ماه ربیع الاول
1388/07/19 15:23:00
سرویس اقتصادی
مصباحی‌مقدم در گفت و گو با خانه ملت

جراحی اقتصادی کم هزینه و پرنفعی خواهیم داشت

**رییس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی اظهار داشت: سعی شده است تا این جراحی اقتصادی با کمترین هزینه‌ها و بیشترین منافع انجام شود.

غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در ارتباط با تصویب لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها گفت: با تصویب این لایحه اجرای آن به صورت پلکانی صورت خواهد پذیرفت.

وی در ادامه افزود: تصمیم کمیسیون ویژه این است که مصارف برق، آب،‌گاز به صورت پلکانی و تدریجی صورت پذیرد تا دهک‌های پایین جامعه کمتر مشمول تغییر بهای کالاهای مصرفی شوند.

مصباحی مقدم تصریح کرد: در تصمیم‌گیری و بررسی این لایحه سعی شده است تا کمترین هزینه‌ برای افراد کم‌درآمد جامعه به وجود آید و در یک سطح نیز هزینه جدیدی به دوش جامعه نخواهد بود.

رییس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی با بیان این که با تصویب لایحه انتظار می‌رود که مردم مدیریت انرژی‌های مصرفی خود را مدنظر قرار دهند، گفت: به دنبال کاهش مصرف، تغییر قیمت‌ها رخ خواهد داد و قیمت‌ها سال به سال افزایش می‌یابد و به یکباره صورت نمی‌گیرد تا برای مردم قابل تحمل باشد.

وی همچنین در مورد یارانه‌هایی که به 5 دهک پایین جامعه پرداخت می‌شود، تصریح کرد: این یارانه‌ها به افراد کم درآمد تعلق خواهد گرفت تا هزینه‌هایی از جمله آب، برق، گاز برای آنها جبران شود.

مصباحی‌مقدم تصریح کرد: سعی شده است تا در این جراحی اقتصادی با کمترین هزینه‌ها بیشترین منافع انجام شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet