شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/05/05 09:10:11
سرویس اجتماعی
علیجانی خبر داد:

استمداد مسئولان متروی تهران از مجمع نمایندگان تهران

دبیر مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، جزییات درخواست مسئولان حوزه متروی پایتخت از این مجمع برای توسعه خطوط مترو و تحقق مطالبات این بخش از دولت و شهرداری را تشریح کرد.
استمداد مسئولان متروی تهران از مجمع نمایندگان تهران دبیر مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، جزییات درخواست مسئولان حوزه متروی پایتخت از این مجمع برای توسعه خطوط مترو و تحقق مطالبات این بخش از دولت و شهرداری را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109789603186.jpg استمداد,مسئولان,متروی,تهران,از,مجمع,نمایندگان,تهران Icana

محسن علیجانی زمانی در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اقداماتی که از سوی هیات مدیره مترو در طول دو سال گذشته در پایتخت انجام شده است،گفت: تکمیل سیستم سیگنالینگ، راه‌اندازی 6 هواکش میان تونلی، 4 هواساز نیم تونلی، بهره‌برداری ورودی دوم ایستگاه قائم و ایستگاه مهدیه از اقداماتی بوده که در خط 3 مترو تهران شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، در بیان اقداماتی که درخطوط 4 و 6 مترو انجام شده است، ادامه داد: تکمیل و بهره‌برداری 6 هواساز، توسعه خط چهار حد نصاب ایستگاه‌های ارم سبز تا میدان چهار باغ جنت‌آباد، بهره‌برداری از ورودی دوم ایستگاه‌های شیخ‌الرئیس و شادمان، تکمیل و راه‌اندازی 9کیلومتر جنوبی خط شش مترو با حضور رئیس جمهور(حد فاصل ایستگاه‌های میدان شهدا، دولت آباد و شهرری) بین سال‌های 96 تا 97 از دیگر اقداماتی بوده که در حوزه توسعه خطوط مترو در تهران صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: تکمیل و بهره‌برداری از 6 کیلومتر میانی در تیرماه 97، 5/7کیلومتر شمالی و 5/8کیلومتر شرقی نیز تا مرداد 98 در خط 7 متروی پایتخت انجام شده است، همچنین در سال 98 ایستگاه اقدسیه، پست‌های برق نوبنیاد و قلعه مرغی، 9 هواکش میان تونلی، فاز نخست پایانه اکباتان و پست برق اکباتان، بخش‌های میانی و شمالی (حد فاصل ایستگاه میدان ولی عصر(عج) تا ایستگاه کوهسار و بخش شرقی خط هفت مترو و 9 ایستگاه دیگر در طول مسیر خط 7 راه‌اندازی خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در رابطه با درخواست مسئولان مترو از مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: افزایش رقم بودجه توسعه خطوط متروی تهران در لایحه بودجه سال 99، پیگیری تخصیص منابع و نقدینگی ناشی از صرفه‌جویی در مصرف سوخت، پیگیری تخصیص منابع از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور از محل تبصره 18 بودجه، پیشنهاد طرح افزایش حداقل 10درصد قیمت سوخت در محدوده کلانشهر تهران و تخصیص منابع حاصله به متروی تهران از جمله مواردی بوده که مسئولان حوزه مترو از مجمع نمایندگان تهران درخواست کردند.

دبیر مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مسئولان حوزه متروی پایتخت همچنین از نمایندگان تهران خواستند تا پیگیری تسریع و عملیاتی شدن قرارداد ساخت و تامین 630 دستگاه واگن جهت متروی تهران و تعیین تکلیف قرارداد ساخت 420 دستگاه واگن جدید توسط وزارت کشور و پشتیبانی از اقدامات شهرداری تهران برای تحقق مطالبات 15 سال گذشته مترو از شهرداری و بانک‌ها مورد توجه قرار گیرد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet