خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1398/05/06 16:01:59
سرویس سیاسی
میرزایی مطرح کرد:

جانسون چگونه می خواهد موضوع نفتکش ها را حل کند؟

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: بحث نحوه خروج از اتحادیه اروپا هزینه زیادی برای انگلستان دارد و این احتمال است که جانسون بخواهد برای مدیریت این هزینه ها به دولت آمریکا نزدیک شود.
جانسون چگونه می خواهد موضوع نفتکش ها را حل کند؟ رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: بحث نحوه خروج از اتحادیه اروپا هزینه زیادی برای انگلستان دارد و این احتمال است که جانسون بخواهد برای مدیریت این هزینه ها به دولت آمریکا نزدیک شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105863068235.jpg جانسون,چگونه,می,خواهد,موضوع,نفتکش,ها,را,حل,کند؟ Icana

جلال میرزایی  رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به انتخاب نخست وزیری بوریس جانسون و احتمال تغییر در سیاست های انگلستان، گفت: بوریس جانسون زمانی مسئولیت گرفته و نخست وزیر شده که با یک مشکلی در روابط با جمهوری اسلامی ایران مواجه بوده و آن بحث نفتکش ها است.

نحوه مواجهه با موضوع نفتکش ها و برجام روی رویکرد جانسون  در ارتباط با ایران تاثیر می گذارد

وی افزود: اینکه بوریس جانسون  چطور بتواند مسئله را حل کند بسیار مهم است؛ به نظر بنده نحوه مواجهه با مسائل نفتکش ها و موضوع "برجام" روی رویکردش در ارتباط با ایران تاثیرخواهد گذاشت.

 

بیشتر بخوانید:

 

وی با بیان این که جانسون در زمانی که وزیر خارجه انگلستان بود، مواضع تندی علیه جمهوری اسلامی نداشت، مطرح کرد: هنوز مشخص نیست که جانسون چه موضعی را درباره نفتکش حامل نفت ایران و برجام اتخاذ کند.

بوریس جانسون

 

جانسون برای کاهش هزینه های برگزیت ممکن است به ترامپ نزدیک شود

میرزایی با بیان اینکه هنوز برای قضاوت در مورد سیاست‌های جانسون بسیار زود است، تاکید کرد: الان بحث نحوه خروج از اتحادیه اروپا هزینه زیادی برای انگلستان دارد و این احتمال است که جانسون بخواهد برای مدیریت این هزینه ها به دولت آمریکا نزدیک شود و به هر حال باز یکی از متغیرهای تاثیرگذار نسبت به ایران نحوه رابطه اش با ترامپ است.

عضوکمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد:باید فرض را براین بگذاریم که جانسون دارد به سمت ارتباط با ترامپ نزدیک می شود و همچنین فرض را بر این بگذاریم که امکان دارد که مستقل عمل کند و در تقابل با آلمان و فرانسه یک موضوع مستقل تری از آمریکا نسبت به ایران اتخاذ کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در هر حال دیپلماسی ما هر دو احتمال و فرض را در نظر بگیرد و روی هر دو موضوع کار کند، البته ممکن است جانسون بتواند سیاست مستقلی را در پیش بگیرد.

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در هر صورت انگلیس از اتحادیه اروپا خارج می شود و این شعار جانسون بوده است، تصریح کرد: اینکه ارتباط انگلستان و جمهوری اسلامی با نخست وزیری جانسون به چه صورت باشد، تحت تأثیر سه عامل  چگونگی حل مشکل نفتکش ها، میزان همراهی با آمریکا و همچنین نحوه رویارویی با برجام است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet