شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1398/05/06 12:58:17
سرویس سیاسی
یوسفیان ملا:

سیاست کشورهای سلطه گر با آمدن و رفتن افراد تغییر نمی کند

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی گفت:با تغییر افراد تاثیر آن چنانی در تغییر سیاست ها دیده نمی شود ممکن است رفتار ظاهری شان تغییر کند؛ ولی سیاست عمیق آنها یکی است چراکه سیاست آنها دیکته شده است.
سیاست کشورهای سلطه گر با آمدن و رفتن افراد تغییر نمی کند عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی گفت:با تغییر افراد تاثیر آن چنانی در تغییر سیاست ها دیده نمی شود ممکن است رفتار ظاهری شان تغییر کند؛ ولی سیاست عمیق آنها یکی است چراکه سیاست آنها دیکته شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201907103391385259.jpg سیاست,کشورهای,سلطه,گر,با,آمدن,و,رفتن,افراد,تغییر,نمی,کند Icana

عزت الله یوسفیان ملا  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نخست وزیری بوریس جانسون و احتمال تغییر در سیاست های انگلستان، گفت: درکشورهایی که سلطه گر هستند و حس استیلا طلبی نسبت به دنیا دارند، با آمدن و رفتن یک فرد تغییر آنچنانی در سیاست هایشان حاصل نمی شود. 

سیاست کشورهای استیلاطلب برای سال های سال دیکته شده است

نماینده مردم آمل و لاریجان درمجلس شورای اسلامی افزود: سیاست های این کشورها برای سال های سال دیکته شده است و برای سال‌های سال مشخص است، ممکن است افراد به طور دیگری صحبت کنند و رفتار کنند؛ اما در اصل و اساس همان دشمنی ها ،همان دوستی ها و همان مخالفت ها با کشورها وجود دارد. 

بیشتر بخوانید:

چه ترزا می باشد چه جانسون، ما با سیاست استیلا طلبی و یکجانبه گرایی انگلیس و متحدانش مخالف هستیم

وی با بیان اینکه ما فرد در انگلستان مشکلی و مسئله خاصی نداریم، مطرح کرد: چه ترزا می باشد چه جانسون، ما با سیاست استیلا طلبی و یکجانبه گرایی انگلیس، آمریکا و متحدانش مخالف هستیم. حرکت این ها در جهت قلدرمآبی است.

یوسفیان ملا ادامه داد: انگلیس می گوید؛ ما اگر در اتحادیه اروپا گفتیم که فلان کشور تحریم شود ، شما آن را تحریم کنید. اتحادیه اروپا چه جایگاهی در دنیا دارد که اگر کشورهای غیرمتعهد هم مصوبه بدهند، اتحادیه اروپا گوش می‌دهد؟ کشورهایی مانند چین که یک سوم جمعیت دنیا را در خودش دارد و از نظر سرانه جمعیت از در سرزمینی ،اگر چین قانونی وضع کند ،آیا اتحادیه اروپا  ازآن تبعیت می کند؟ آنها می گویند نه شما باید به قانون ما تبعیت کنید.وقتی می‌گوییم تحریم ،باید تحریم شود. همین سیاست در انگلستان وجود دارد.

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اولین آزمون جانسون در سمت نخست‌وزیری حل‌ و فصل تنش‌ها در موضوع نفتکش‌ ها است ،مطرح کرد: هنوز مشخص نیست که جانسون چه موضعی را درباره نفت کش حامل نفت ایران و برجام اتخاذ کند، حالا یک نفر می آید مثلا خانم می طور دیگری سیاست‌ها را بیان می‌کند و یا جانسون جور دیگری بیان می کند؛ تغییر آنچنانی در سیاست انگلیس با تغییر فرد پیدا نمی کند.

یوسفیان ملا با اشاره به سیاست های سلطه گر و استعماری اتحاد جماهیر شوروی در دنیا ، خاطرنشان کرد: اتحاد جماهیر شوروی هم در زمانی‌که کمونیستی بود و انقلاب اکتبر ۱۹۱۷ را اینها شروع کردند،همین طور بود. وارد می‌شدند مانند آلبانی، اتیوپی از نظر نظامی در آنجا کودتا می‌کردند.قذافی را در لیبی آنها حمایت می‌کردند و می گفتند که دنیا حق ماست و ما باید در دنیا دخالت کنیم ، اما وقتی اتحادیه جماهیر شوروی فروپاشید و کشورها قطعه قطعه شدند تا حدودی موضوع منتفی شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به سیاست های اوباما نسبت به جمهوری اسلامی ادامه داد: تحریم های جمهوری اسلامی دست دموکرات ها بوده است، تحریم‌های داخلی اختراع دست دموکرات ها بوده است ؛ خود اوباما هم تا لحظه آخر هر وقت می دید می شود به جمهوری اسلامی ضربه زد ،می زد و از طرفی برای مقام معظم رهبری نامه می نوشت و التماس می کرد، به محض اینکه فتنه ۸۸ شروع شد ، بیانیه دادند و کارشکنی کردند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:تاثیر آن چنانی در تغییر افراد نمی‌بینیم ، ممکن است حرکات ظاهری شان تغییر کند؛ ولی سیاست عمیق آنها یکی است و تغییر آنچنانی ندارد . سیاست آنها دیکته شده و برای سال‌های آینده نوشته شده است و ذات کشورهای استیلاگر در دنیا این است. اروپایی ها هم در حال حاضر مانند اتحاد جماهیر شوروی رفتار می کنند و می‌گویند ما نژاد برتر هستیم ؛باید تصمیم بگیریم و دنیا باید اطاعت کند ؛ مسئله درون مرزی و برون مرزی هم مطرح نیست ، همه جا دخالت می کنند ولی به کسی اجازه دخالت در کارشان را نمی دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet