هدر موبایل
1398/05/09 08:08:46
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی:

تلاش آمریکا برای حضور در ائتلاف دریایی خلیج فارس روحیه تاجرمسلکی ترامپ را یادآوری می کند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکا می خواهد پای کشورها را به منطقه خلیج فارس بکشد، تا هزینه حضورش را سایر کشورها بپردازند.
تلاش آمریکا برای حضور در ائتلاف دریایی خلیج فارس روحیه تاجرمسلکی ترامپ را یادآوری می کند نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکا می خواهد پای کشورها را به منطقه خلیج فارس بکشد، تا هزینه حضورش را سایر کشورها بپردازند. https://cdn.icana.ir/d/019/201906105870595347.jpg تلاش,آمریکا,برای,حضور,در,ائتلاف,دریایی,خلیج,فارس,روحیه,تاجرمسلکی,ترامپ,را,یادآوری,می,کند Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش آمریکا برای ایجاد ائتلاف دریایی در خلیج فارس،گفت: هدف آمریکایی‌ها از اقدامات تنش زایی که در منطقه خلیج فارس و دریای عمان انجام می‌شود، امنیتی و متشنج کردن منطقه است. 

ترویج ایران هراسی و فروش تسلیحات از هدف گذاری های آمریکا در منطقه خلیج فارس

وی با اشاره به هدف گذاری های آمریکا در انجام این تحرکات افزود: آمریکا با چند هدف گذاری این تحرکات را در منطقه انجام می دهد، اول اینکه که نسبت به کشورهای منطقه ایران هراسی را ترویج کند و به دنبال آن، تسلیحات بفروشند که تا حالا هم این کار زیاد انجام داده است؛ موضوع بعدی توجیهی برای حضور نظامی آمریکا و ناتو در منطقه باشد.

بیشتر بخوانید:

 

نماینده مردم فسا در مجلس با اشاره به اصرار آمریکا برای حضور کشورها در منطقه تنگه هرمز، مطرح کرد: آمریکا کشورهای دیگر را درگیر می‌کند، مانند کاری که با ناتو کرد تا بتواند هزینه‌ حضور نظامیانش را  بیشتر از آنها بگیرد.

وی با اشاره به روحیه تاجرمآبانه  ترامپ، ادامه داد: از آنجا که ژاپنی ها، کره ای ها و حتی چینی‌ها و بسیاری از کشورهای جنوب شرق آسیا نفت خود را از تنگه هرمز می‌برند و مراوده تجاری و صادرات هم به منطقه دارند؛ به همین خاطر آمریکا می خواهد پای آنها را وسط بکشد و بگوید که منطقه ناامن است و شما اگر نفت ارزان می‌خواهید؛ باید هزینه حمایت از کشتیرانی آزاد را  بپردازید و اینجا هم همان بحث تاجرمآبانه ترامپ مطرح است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: موضوع و هدف بعدی آمریکا فشار به جمهوری اسلامی است؛ می خواهد کشورها را مقابل جمهوری اسلامی قرار دهد و یک انزوای سیاسی برای ایران ایجاد کند؛ البته نقش ایران و دیپلماسی جمهوری اسلامی برجسته خواهد شد. ما اقدامات خوبی هم که در زمینه های نظامی و دفاعی انجام دادیم و به نظرم مانع از تحقق این اهداف آنها خواهد شد.

ژاپنی ها نمی توانند در مقابل فشارهای آمریکا مقاومت کنند

جمالی نوبندگانی با اشاره صحبت های شینزو آبه در زمینه ارتباط دیپلماتیک با ایران، خاطرنشان کرد: آمدن آبه به کشور ما و شنیدن نقطه نظرات مقام معظم رهبری خیلی موثر بود؛  اما بالاخره باید درباره ژاپن واقع‌بین بود. 

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: ژاپن کشور پیشرفته ای است ؛ اما از نظر نظامی و سیاسی از خودشان اراده ای ندارند و وابسته هستند و نمی توانند در مقابل فشارهای آمریکا خیلی مقاومت کنند، حتی اتحادیه اروپا هم وابسته به آمریکا هستند. متاسفانه ایالات متحده بعد از جنگ جهانی دوم شرایطی را ایجاد کردند که سلطه کامل سیاسی، اقتصادی و نظامی بر برخی کشورها حاکم کردند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ یک پایگاه خبری ژاپن گزارش داد که توکیو در زمینه ملحق شدن به ائتلاف پیشنهادی آمریکا در تنگه هرمز و خلیج فارس کاملا محتاط است.

این گزارش افزود:در اقدامی که نشانه ناامیدی و استیصال واشنگتن است، "مایک پامپئو" وزیر خارجه آمریکا در یک مصاحبه تلویزیونی از ژاپن، بریتانیا، فرانسه، آلمان، نروژ، استرالیا و کره جنوبی خواست به این ائتلاف بپیوندند.

این پایگاه ژاپنی افزود:در ژاپن مخالفت های سفت و سختی با اعزام نیروهای خوددفاعی این کشور به منطقه وجود دارد و توکیو بیشتر به دنبال حل و فصل تنش ها از طریق دیپلماتیک است. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet