هدر اصلی
1398/05/06 13:02:37
سرویس اجتماعی
پژمانفر در تشریح عملکرد "فراکسیون "طب سنتی":

نگاه افراط و تفریط در حوزه طب سنتی وجود دارد

رئیس فراکسیون طب سنتی مجلس گفت: در ایران نباید به دلیل نگاه‌های نامتعادلی که در این حوزه‌ها وجود دارد، مردم از خدمات طب سنتی محروم شوند البته زمینه آشتی بین طب سنتی و طب کلاسیک به چشم می‌خورد.
نگاه افراط و تفریط در حوزه طب سنتی وجود دارد رئیس فراکسیون طب سنتی مجلس گفت: در ایران نباید به دلیل نگاه‌های نامتعادلی که در این حوزه‌ها وجود دارد، مردم از خدمات طب سنتی محروم شوند البته زمینه آشتی بین طب سنتی و طب کلاسیک به چشم می‌خورد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702100365698282.jpg نگاه,افراط,و,تفریط,در,حوزه,طب,سنتی,وجود,دارد Icana

نصرالله پژمانفر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در تشریح عملکرد فراکسیون طب سنتی گفت: این فراکسیون با توجه به ظرفیت‌هایی که در طب سنتی وجود دارد و ظرفیت‌های بسیار بالایی که در این زمینه در ایران است و می‌تواند بخشی از مشکلات درمانی مردم را حل کند، ایجاد شد تا از نگاه‌های افراط و تفریطی که در مواجه با طب سنتی است، جلوگیری کنیم و بتوانیم در کشور از این ظرفیتی که در فرهنگ ایران وجود دارد، بهره‌مند شویم.

باید بتوانیم از ظرفیت‌های موجود در طب سنتی برای حل مشکلات درمانی مردم استفاده کنیم

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: در ارتباط با طب سنتی سعی کردیم تا ظرفیت‌های طب سنتی را داشته باشیم اما متاسفانه در این حوزه نگاه‌های افراط و تفریط وجود دارد؛ برخی‌ها در مسائل طب سنتی آن را انحرافی در حوزه درمان می‌دانند و ما این مبنا را قبول نداریم کما اینکه برخی نیز تنها مسیر درمان را طب سنتی می‌دانند که ما نیز این را قبول نداریم.

طب کلاسیک درباره مزاج‌ها اطلاعاتی ندارد

وی ادامه داد: طب سنتی دارای ظرفیت‌های مکمل و قابل توجهی است که برخی از درمان‌ها بدون توجه به این ظرفیت‌ها، امکان‌پذیر نیست مثلا طب کلاسیک و نوین درباره مزاج‌ها اطلاعاتی ندارند و به نظر بنده تمامی پزشکانی که امروزه به درمان بیماری‌ها با طب نوین می‌پردازند، حتما باید با طب سنتی نیز آشنا باشند تا به واسطه آن، درمان کامل‌تری را در ارتباط با این موضوع داشته باشند.

باید از ظرفیت‌های موجود در طب سنتی برای حل مشکلات درمانی استفاده کنیم

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با اینکه هنوز یکسال از تشکیل این فراکسیون نگذشته و اقدامات زیادی نکردیم اما تلاش شده تا از منازعاتی که در این فضا وجود دارد، کاهش پیدا کند تا بتوانیم از ظرفیت طب سنتی برای حل مشکلات مردم استفاده کنیم.

پژمانفر اظهار داشت: جلساتی با نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان، مسئولان وزارت بهداشت و حکمای طب سنتی برگزار کردیم و بنا داشتیم تا با رئیس مجلس نیز جلسه‌ای داشته باشیم که متاسفانه این جلسه هنوز صورت نگرفته اما به طور جدی تلاش می‌کنیم تا آشتی بین طب اسلامی و سنتی را با طب کلاسیک ایجاد کنیم.

توجه و آشتی بین طب سنتی و کلاسیک دیده می‌شود

رئیس فراکسیون طب سنتی با بیان اینکه در ایران نباید به دلیل نگاه‌های نامتعادلی که در این حوزه‌ها وجود دارد، مردم از خدمات طب سنتی محروم شوند، تصریح کرد: این فراکسیون می‌تواند به عنوان بازوی نظارتی و کمکی نقش موثری داشته باشد اما یک مقدار نگرانی و موانعی در برابر این قضیه وجود دارد که باید کم کم آنها را برطرف کرد اما در این فضای موجود کشور، یک توجه و آشتی بین طب سنتی و کلاسیک دیده می‌شود.

برای آشتی با طب سنتی شتاب بیشتری نیاز است

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: در فضایی که برخی به آن دامن می‌زنند و مردم را به شدت به این مسائل پرهیز می‌دهند و تلاششان این است که جامعه را محروم از طب سنتی کنند، اما به نحو منطقی از این ظرفیت‌ها به شکل مناسبی استفاده می‌شود و به نظر بنده حرکت خوب و سازنده‌ای است اما شیب حرکت بسیار کند است بنابراین شتاب بیشتری نیاز داریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet